Beżowa elewacja – inspiracje

domy z beżowa elewacją
Kolor elewacji ma ogromne znacznie w odbiorze budynku. Obecnie najbardziej cenione są stonowane bazy, uzupełnione trochę bardziej wyrazistymi akcentami. Beż to świetny kolor podstawowy w wykańczaniu ścian zewnętrznych. Jest cieplejszy od klasycznej bieli i uniwersalny w zastosowaniu. Pokrywa budynki o odmiennej stylistyce, można też łączyć go z wieloma innymi barwami.

Jasno beżowa elewacja

Jasny beż na ścianach zewnętrznych skomponuje się z każdym dachem. Pokryte tym kolorem powierzchnie są z jednej strony eleganckie, ale zarazem nie rzucają się nadmiernie w oczy. Tak wykonana beżowa elewacja domu pasuje do obiektów nowoczesnych, a także tych nieco bardziej klasycznych. Wybierający takie rozwiązanie nie muszą obawiać się nieudanego efektu. Beż komponuje się z zielenią ogrodu, ale także bardziej miejskim otoczeniem. Domy zlokalizowane na obszarach wiejskich często uzupełniane są drewnianymi balustradami czy tarasami. Beż to jeden z najjaśniejszych wariantów brązu. Co za tym idzie, dobrze komponuje się z pozostałymi odcieniami tej barwy. Jasno beżowa elewacja skorzysta zatem za drewnianych akcentach, bez względu na kolor tych ostatnich. Takie połączenia stosowane są zresztą nie tylko w tradycyjnym budownictwie. Sprawdzają się też w nowoczesnych domach o geometrycznej formie. Beżowa gładka ściana stanowi tam bazę wykończenia, urozmaicaną w wybranych miejscach drewnianą elewacją.

Jasno beżowa elewacja uzupełniona innymi kolorami

Kolor beżowy nie przykuwa jakoś szczególnie uwagi. Jego nadmiar i osamotnienie grożą natomiast nieciekawym efektem. Istnieje jednak prosty sposób na uniknięcie takiego scenariusza. Wystarczy beż połączyć z innymi barwami. Nie muszą być one nasycone czy krzykliwe. Przeciwnie, współczesna architektura promuje raczej stonowane elewacje. Jeżeli ktoś decyduje się na wykorzystanie dynamicznych kolorów, powinien robić to fragmentarycznie i z wielką rozwagą. A jakie kolory najlepiej komponują się z beżem? Poza wspomnianym brązem, będzie to także czerwień i bordo. Liczne polskie domy wieńczy też szaro bezowa elewacja. Zestawienie tych kolorów sprawdza się w różnych wariantach. Szare bywają głównie pokrycia dachowe, ale beżową elewację mogą uzupełniać także szare schody czy fragmenty ścian. Popularne są też cokoły z cegieł o naturalnej barwie. Dzięki nim dom nabiera swojskiego, klasycznego charakteru. W nowoczesnym budownictwie odcień ceglasty stosowany jest raczej w postaci pasków na elewacji. Ich zadaniem jest ożywienie ściany, a także poprawa wyglądu obiektu. Więcej informacji znajdziecie w poradniku: https://www.foveotech.pl/zainspiruj-sie/porady-kolorystyczne/5-oryginalnych-zestawien-domow-z-bezowa-elewacja

Michał

Dumny właściciel prężnie rozwijającej się w mieście rodzinnym firmy budowlano-wykończeniowej. W wolnym czasie lubi obejrzeć dobry film i wyjść z przyjaciółmi do restauracji. Zwolennik dzielenia się wiedzą w Internecie.

More Posts

Related Posts

Michał

Dumny właściciel prężnie rozwijającej się w mieście rodzinnym firmy budowlano-wykończeniowej. W wolnym czasie lubi obejrzeć dobry film i wyjść z przyjaciółmi do restauracji. Zwolennik dzielenia się wiedzą w Internecie.