Jak przeprowadzić renowację bramy garażowej?

Brama to najbardziej ruchomy element konstrukcji garażu, który musi spełniać wiele wymagań: jest łatwy do otwarcia, daje możliwość skutecznego zamknięcia i niezawodnie zapewnia wjazd samochodu do garażu. Ale przy tym wszystkim brama garażowa musi być dobrze chroniona przed zniszczeniem wynikającym z wpływu środowiska zewnętrznego. Co jakiś czas konieczne jest wykonanie renowacji bramy garażowej.

Jak przeprowadzić renowację bramy garażowej?

Renowacja bram garażowych wiąże się z ich powtórnym malowaniem. Jednak, aby do tego przystąpić, trzeba odpowiednio przygotować podłoże. Przed pomalowaniem zardzewiałej lub zniszczonej bramy należy wykonać czyszczenie jej powierzchni. Jeśli na bramie znajduje się warstwa starej farby, należy ją usunąć metalową szczotką lub szlifierką. Obróbkę powierzchni można przeprowadzić za pomocą specjalnego mycia, ale należy działać ostrożnie, aby nie zatruć się toksycznymi oparami.Ten etap pracy jest bardzo ważny, w przeciwnym razie nowa farba będzie się łuszczyć pod wpływem opadów atmosferycznych i nagłych zmian temperatury i praca będzie musiała zostać wykonana ponownie.</p?

Aby uzyskać maksymalną przyczepność do powierzchni metalu, należy ją przeszlifować drobnoziarnistym papierem ściernym. Renowacja bramy garażowej wymaga odtłuszczenia jej metalowej powierzchni. Po usunięciu starej farby metal należy odtłuścić rozpuszczalnikiem. Podczas obróbki konieczne jest jednoczesne odtłuszczenie całej powierzchni, w tym trudno dostępnych miejsc. Końcowy wynik pracy zależy, od jakości wykonania tej czynności.

Nakładanie podkład jest konieczne. Na tym etapie brama pokryta jest trzema cienkimi warstwami podkładu do powierzchni metalowych. Każdą warstwę nakłada się po wyschnięciu poprzedniej. Poprawia to przyczepność powierzchni. Ponadto bramę czyści się z kurzu i brudu za pomocą węża ogrodowego, szorstkiej gąbki i dowolnego detergentu.
Istnieje kilka podstawowych zasad dotyczących malowania bramy garażowej:

  • Farbę należy nakładać od góry konstrukcji, stopniowo opadając w dół, aby uniknąć kapania i osiadania.
  • Jeśli farba nakładana jest pasmami, każde następne pasmo powinno zachodzić na poprzednie, aby powierzchnia miała jednolity kolor.
  • Wskazane jest nakładanie farb i lakierów w dwóch lub trzech warstwach, co nada powierzchni większe nasycenie koloru i nie będzie przypadkowych przerw.

Proces malowania bramy garażowej nie jest zbyt skomplikowany. Najważniejsze jest, aby wybrać odpowiednią farbę i przestrzegać technologii malowania.

Cechy malowania bram garażowych

W celu zabezpieczenia konstrukcji brama pokryta jest warstwą farby. Bramy garażowe to duża powierzchnia z trudno dostępnymi miejscami. Można je pomalować pędzlem, ale jest to niezbyt skuteczne. Dzięki temu narzędziu lepiej obrabiać najtrudniejsze obszary, takie jak np. żebro usztywniające. Nie zawsze można pomalować te obszary wałkiem. Przy stosowaniu opryskiwacza występuje duża wada: w obszarze roboczym z małych kropelek farby pojawia się mgła, która osadza się na pobliskich obiektach, najczęściej na sąsiednich garażach, pomalowanych na inny kolor. Wybierając pistolet natryskowy do malowania bramy, należy zabezpieczyć okoliczne przedmioty przed wnikaniem farby. Używając wałka lub pistoletu natryskowego podczas malowania bramy, można uniknąć smug na powierzchni.

Więcej na: https://www.rafil.pl/renowacja-i-malowanie-bramy-garazowej-porady-eksperta/

Related Posts