Kolory elewacji domu parterowego

Kolory elewacji domu parterowego

Odpowiednio zaaranżowana elewacja przypieczętuje ostateczny styl domu. Należy dobrze ją przemyśleć zarówno pod kątem kolorystyki, jak i rodzaju materiałów, które zamierzamy użyć. Bardzo ważny jest ich aspekt wizualny, ale także funkcjonalny. Warto zainwestować w materiały najwyższej jakości i odporności na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych. Zaoszczędzi to wiele czasu i kosztów związanych z ewentualnym remontem.

Praktyczna strona ozdoby elewacji

Odpowiednio dobrana elewacja nie powinna generować ciągłej potrzeby pielęgnacji i konserwacji. Obecnie mamy możliwość dobrania takich materiałów, które doskonale imitują, np. naturalne drewno, a nie wymagają tak czasochłonnej atencji. Ich ogromną zaletą jest to, że nadają oczekiwany efekt wizualny i są łatwe i szybkie w montażu. Powyższy opis dotyczy modnych ostatnio desek z kompozytu. Są bardzo funkcjonalne w użytkowaniu i dlatego chętnie wykorzystywane w aranżacji. Wykonując prace związane z zewnętrzną częścią domu parterowego, można zastosować wiele faktur dekoracyjnych. Ciekawy efekt uzyskamy łącząc jasnoszary kamień elewacyjny, impregnowany już fabrycznie, z tynkiem w kolorze kości słoniowej. Jasna kolorystyka elewacji daje wspaniałe rezultaty. Dobrze kontrastuje z dachem, utrzymanym w ciemnej, antracytowej tonacji.

Elewacja światłem podkreślona

Oświetlenie domu parterowego jest równie ważne jak sama elewacja. Poza oczywistą funkcjonalnością, odpowiednio rozmieszczone światło punktowe, podkreśla charakter domu i eksponuje walory elewacji również w nocy. Daje dodatkowy powód do dumy dla mieszkańców posesji. Nie tylko kształt samej bryły domu, ale i kolorystyka elewacji mają wpływ na to w jaki sposób postrzegany będzie dom, jako całość projektowa. Gdy w materiałach i farbach elewacyjnych zastosujemy kolory jasne, stonowane otrzymany efekt nowoczesnego, świeżego wykończenia budynku. Jasne kolory są preferowane w aranżacji elewacji właśnie ze względu na swą ponadczasowość i elegancję.

Niemałe znaczenie dla przyjemnego efektu wizualnego posesji ma też gustownie zadbana zieleń wokół domu. Nienagannie przystrzyżony trawnik, idealnie wyłożone kostką trakty komunikacyjne i stylowo zaaranżowany ogród, tworzą idealne miejsce do letniego wypoczynku. Czy to grill w gronie znajomych czy leniwe popołudnie na huśtawce ogrodowej z orzeźwiającym koktajlem w dłoni, to przepisy na wymarzony czas we własnej enklawie relaksu.

Poszukując porad na temat kolorystyki zewnętrznej budynków można inspirować się wieloma publikacjami branżowymi. Niektóre propozycje gotowych aranżacji elewacji domów parterowych znajdziecie na: https://www.foveotech.pl/zainspiruj-sie/porady-kolorystyczne/4-ciekawe-pomysly-na-elewacje-domu-parterowego.

Michał

Dumny właściciel prężnie rozwijającej się w mieście rodzinnym firmy budowlano-wykończeniowej. W wolnym czasie lubi obejrzeć dobry film i wyjść z przyjaciółmi do restauracji. Zwolennik dzielenia się wiedzą w Internecie.

More Posts

Previous post Złoto – wersja black and white
Next post Morskie ukojenie