Grzechy główne przy wybieraniu kolorów ścian

Grzechy główne przy wybieraniu kolorów ścian

Dobieranie kolorów ścian do naszego świeżo wyremontowanego mieszkania jest zadaniem tylko pozornie łatwym. Przejście przez wszystkie etapy dobierania kolorów może trwać nawet kilka dni, lecz jeśli będziemy kierować się kilkoma zasadami oraz rozsądkiem, będziemy mieli pewność, że kolory ścian do naszego mieszkania będą pasowały jak ulał. Oto kilka podstawowych grzechów popełnianych w tym procesie.

Kolory ścian w tęczę

Tęcze są piękne, nie ma co ukrywać. Lecz twoje mieszkanie to nie niebo, a dobranie do jednego pokoju wszystkich dostępnych kolorów będzie powodowało, że prędzej dostaniesz epilepsji niż niebiańskiego spokoju.

2466055450_1dc5af3449

Kolory ścian zawsze powinny zostać dobierane harmonijnie w zależności od nasłonecznienia pomieszczenia, jego wielkości oraz kolorów mebli w nim umieszczonych. Oprócz tego warto zastanowić się, jakie kolory ścian dobrać, jeśli jest to pomieszczenie sypialne albo przeznaczone dla dzieci. Jasne, delikatne kolory sprawią, że zaznamy spokoju, podczas gdy ciemniejsze albo agresywniejsze kolory ścian będą wzbudzać w nas emocje.

Malowanie ścian tylko na biało

Kolor biały jest uniwersalny i neutralny zarazem. Zawsze pasuje do pomieszczenia, lecz jego przewaga może sprawić, że pokój będzie wydawał się opustoszały oraz ascetyczny w swojej formie. A stąd już prosta droga do popadania w apatię albo nerwowość.

Jeśli nie masz odwagi zastosować zdecydowanych kolorów ścian, zawsze możesz zdecydować się na łagodne odcienie, które zniosą monotonię barw, a zarazem będą na tyle delikatne, że nie będą się rzucały w oczy.

Kolory ścian we wzorki i fantazyjne kształty

Piękne, fantazyjne kolory oraz wzory wymalowane na ścianie wyglądają fascynująco w pałacach oraz na ekranach kinowych, lecz niekoniecznie w naszym skromnym M-2 z meblami po cioci. Dobrze zastanów się, czy na pewno kwieciste wzorce z kolorów ścian będą dobrze prezentować się w łazience.

Jeśli nie masz pewności, możesz zawsze zrobić eksperyment polegający na pożyczeniu projektora i rzuceniu na ścianę wzorca z rzutnika. Przynajmniej da ci to jakiś podgląd na efekty pracy.

Andrzej

Nowoczesne technologicznie rozwiązania dla budownictwa i branży budowlanej są moją pasją! Jeśli zapytasz mnie co sądzę o Twoim rozwiązaniu, zawsze możesz liczyć na długą dyskusję. Jestem miłośnikiem starych samochodów

More Posts

kladzenie-posadzki Previous post Typy posadzek w przemyśle
ciecie-laserem Next post Cięcie laserem – kształtowanie materiału