Od czego zacząć malowanie siatki ogrodzeniowej?

Siatka ogrodzeniowa zawsze jest narażona na oddziaływanie różnego rodzaju czynników atmosferycznych. Z tego też względu po pewnym czasie traci ona na swojej estetyce. Co więcej, może zacząć niszczej i bardzo często pojawiają się na niej ogniska rdzy. Co w takiej sytuacji? Oczywiście należy podjąć działania, które będą miały wpływ na polepszenie jej stanu. Taka konserwacja powinna obejmować przede wszystkim dokładne wyczyszczenie siatki, a następnie jej pomalowanie. Każdy etap tej pracy musi być przemyślany, wykonany dokładnie i sumiennie. Siatkę maluje się co kilka lat, dlatego warto uzyskać efekt, który pozwoli jej na zachowanie odpowiednich właściwości przez ten okres czasu.

Jak przygotować siatkę pod malowanie?

Na samym początku warto skupić się na warunkach, w jakich taka siatka powinna być malowana. Przede wszystkim temperatura w ciągu dnia powinna wynosić mniej więcej 10-25 stopni. Wilgotność powietrza nie powinna natomiast przekraczać 80%. Jeśli chodzi o kwestie związane z nasłonecznieniem, to nie powinno być ono zbyt duże i z pewnością siatka nie powinna stać w pełnym słońcu. Dzień nie powinien być również wietrzny, najlepiej by nie padał także deszcz i nie było mgły. Warunki muszą być optymalne, aby farba mogła schnąć swoim własnym tempem.

Kolejna kwestia to oczyszczenie siatki z rdzy. Można to zrobić za pomocą papieru ściernego lub też szlifierki z odpowiednią końcówką. Musi być ona także wymyta z wszelkich zabrudzeń, przykładowo błota. Powinno się ją również oczyścić z różnych luźnych powłok i jeśli była ona wcześniej pokryta już farbą, konieczne jest jej zmatowienie.

Malowanie siatki ogrodzeniowej można wykonać za pomocą 3 prostych narzędzi. Pierwsze z nich to pędzel. Takim narzędziem bez wątpienia maluje się siatkę dokładnie, ale również i długo. Na samym początku trzeba pomalować jedną warstwę, potem natomiast drugą.

Malowanie siatki ogrodzeniowej wałkiem może okazać się dla nas prostsze. Dlaczego? Ponieważ obecnie na rynku do kupienia są specjalne wałki posiadające nacięcia, pozwalające na malowanie siatki po obu stronach jednocześnie. Jednak nawet wykorzystując standardowy wałek, można tą pracę wykonać dość szybko.

Malowanie siatki ogrodzeniowej pistoletem pozwala na szybkie wykonanie pracy, jednak podczas niej traci się całkiem sporą ilość farb. Warto się zatem zastanowić nad tym, czy chcemy pozwolić sobie na takie straty.

Farba do malowania siatki ogrodzeniowej – jaka powinna być?

Nim zaczniemy malować siatkę, najpierw powinniśmy ją w odpowiedni sposób zabezpieczyć. Najlepszym rozwiązaniem będzie zastosowanie podkładu antykorozyjnego, który będzie dopasowany do rodzaju farby, jakim siatka ma zostać pokryta.

Następnie można przystąpić do właściwego malowania. Wybrana farba powinna być odporna na rdzę, ale również i na wszelkie warunki atmosferyczne. Dziś popularną w tej kategorii farbą, jest emalia chlorokauczukowa. Świetnie spełnia ona swoje zadanie, tworząc na metalowej powierzchni elastyczną powierzchnię, dostosowującą się do zmiennych warunków.

Poczytaj więcej na https://www.rafil.pl/malowanie-siatki-ogrodzeniowej-krok-po-kroku/

Related Posts