Wnętrza w stylu industrialnym – wszystko co trzeba wiedzieć

wnętrza w stylu industrialnym
Jeśli mieszkasz w nowoczesnym mieście i czujesz się jego częścią, idealnym dopełnieniem Waszego duetu będzie zaaranżowanie Twojego mieszkania w stylu industrialnym. To ponadczasowy styl, który z reguły kojarzy się z przestronnymi loftami, ale tak naprawdę sprawdzi się w każdym metrażu.

Industrialne wnętrze – od ogółu do szczegółu

Od czego zacząć? Tak jak napisaliśmy powyżej – od rzeczy bardziej ogólnych, które potem dopełnimy mniejszymi detalami. Zacznijmy więc od ścian. Dominującym motywem stylu industrialnego jest motyw cegły. Mając takie ściany masz już połowę tworzenia przemysłowej stylistyki za sobą ;) Ale jeśli takich nie masz lub zwyczajnie nie lubisz ceglastego koloru czy też motywu cegły, nie przejmuj się – równie często co cegłę stosujemy w tym stylu zupełnie białe lub szare ściany (odcień szarości dowolny). Wybierz opcję najlepszą dla siebie – to przede wszystkim Ty masz się tu czuć dobrze.
Kolejne mocne akcenty to lampy: sufitowe, boczne, stojące – w każdym przypadku króluje metal, czy to modele kojarzące się wprost z oświetleniem w fabrykach, czy tylko delikatnie do nich nawiązujące.
Trzecim obok cegły i metalu przyjacielem industrialnych wnętrz jest drewno. Jego naturalny kolor świetnie komponuje się z ciemnym metalem, więc wybierając meble możesz śmiało postawić na te łączące drewno i metal, pamiętając, że jednym z kluczowych wyznaczników industrialnego stylu jest prostota formy. Meble wyglądające jak przeniesione z warsztatu będą strzałem w dziesiątkę. Jeśli jednak w kwestii mebli wolisz bardziej klasyczne rozwiązania, możesz zdecydować się na białe szafy i szafki, pamiętaj tylko o ich prostocie – żadne wyrafinowane uchwyty czy fikuśne ozdobniki nie wchodzą w grę.
A co z oknami? Im będą większe tym lepiej. Tutaj znów warto przywołać w wyobraźni wygląd klasycznej fabryki – tam okna są ogromne i nie zobaczysz w nich firanek czy zasłonek. A zatem jeśli Twoje mieszkanie ma zyskać industrialny charakter, postaw na duże okna i rolety w stonowanym kolorze zamiast zasłon.
Powyższe instrukcje pomogą Ci stworzyć zarówno salon, jak i kuchnię w stylu przemysłowego minimalizmu. A co z łazienką? Ogólne zasady jak wyżej, zaś w szczegółach warto pomyśleć o:

  • – miedzianych bateriach łazienkowych z długimi kranami i klasycznymi czteroramiennymi kurkami,
  • – lustrze w metalowej ramie,
  • – masywnej zewnętrznej spłuczce z łańcuchem umieszczonej wysoko nad WC,
  • – wolnostojącej wannie.

Dodatki w industrialnym stylu

A może nie chcesz mieć 100% industrialu w swoim domu, a jedynie nieznaczne akcenty w takim stylu? Żaden problem! To Ty jesteś panem w swoim domu i Ty tu odmierzasz proporcje między stylami. Tak, style można mieszać :) Dopóki nie robi się z tego nieestetyczny misz-masz, chaotyczny mix wszystkiego ze wszystkim, lub dopóki nie łączysz zupełnie sobie przeciwstawnych stylów, eksperymentuj śmiało. Nieoczywiste połączenia mogą dać całkiem ciekawy efekt końcowy. Pamiętaj tylko, by nie urządzić mieszkania zbyt kolorowo – jedną z naczelnych zasad stylu industrialnego są stonowane kolory i niewielka ich ilość. Więcej informacji znajdziecie w poradniku: <a href=”https://www.sniezka.pl/poradniki/jak-dobrac-kolor/industrialny-salon-w-odcieniach-bieli-i-szarosci-inspiracje-i-pomysly” rel=”nofollow”https://www.sniezka.pl/poradniki/jak-dobrac-kolor/industrialny-salon-w-odcieniach-bieli-i-szarosci-inspiracje-i-pomysly

Michał

Dumny właściciel prężnie rozwijającej się w mieście rodzinnym firmy budowlano-wykończeniowej. W wolnym czasie lubi obejrzeć dobry film i wyjść z przyjaciółmi do restauracji. Zwolennik dzielenia się wiedzą w Internecie.

More Posts

Related Posts

Michał

Dumny właściciel prężnie rozwijającej się w mieście rodzinnym firmy budowlano-wykończeniowej. W wolnym czasie lubi obejrzeć dobry film i wyjść z przyjaciółmi do restauracji. Zwolennik dzielenia się wiedzą w Internecie.