Czy wynajem odzieży roboczej jest opłacalny?

Gdy zatrudniamy się w jakiejś firmie, w której będziemy wykonywać pracę fizyczną, wówczas pracodawca ma względem nas pewne obowiązki. Między innymi musi zapewnić nam odzież roboczą oraz odpowiednie obuwie. Będąc właścicielem firmy, w której zrzeszonych jest wielu pracowników, trudno o indywidualne podejście w tej kwestii. Dlatego też poszukuje się pewnych uniwersalnych rozwiązań, które będą jak najbardziej odciążać firmę i pozwolą jej działać na odpowiednim poziomie.

W jaki sposób można wynająć odzież roboczą?

Niewiele osób obecnie zdaje sobie z tego sprawę, ale dziś można zdecydować się nawet na wynajem odzieży roboczej. Jest to stosunkowo nowe rozwiązanie, ale trzeba przyznać, że bardzo wygodne i korzystne pod względem finansowym. Odzież wówczas nie jest nabywana na własność, ale można z niej swobodnie korzystać w ramach umowy. Jeśli odzież przestaje już być potrzebna, wówczas można taką umowę po prostu rozwiązać. Jeśli coś w naszym biznesie pójdzie na tak, wówczas nie zostajemy z ogromną ilością odzieży, która jest nam już zbędna.

Niewiele jest na rynku firm, które oferują takie wygodne rozwiązanie. Warto jednak przyjrzeć się ofercie firmy STAPOL – https://stapol.pl/uslugi. Zajmuje się ona nie tylko wynajmowaniem odzieży roboczej, ale również profesjonalnym dostosowywaniem jej do wymagań klienta. Firma może dostarczyć odzież do firm niezależnie od tego, czym się one zajmują i jak bardzo wyspecjalizowane muszą być to ubrania.

Praktyczne serwisowanie odzieży roboczej

Firma STAPOL ponadto trudni się również serwisowaniem takiej odzież roboczej. Każdego tygodnia, dokładnie po siedmiu dniach, jest ona zabierana z danej firmy i zawożona do serwisu. Na jej miejsce pracownikom jest natomiast wręczany zastępczy komplet odzieży, noszony przez nich przez kolejny tydzień. W trakcie takiego serwisu ubrania są rejestrowana w elektronicznym rejestrze, sortowane i dokładnie przeglądane. Środki piorące wykorzystywane przez firmę są bardzo delikatne, dlatego też nie wywołują uczuleń. Niemniej jednak świetnie radzą sobie one z wszelkimi zabrudzeniami i bakteriami, które mogą występować w miejscach pracy.

Serwis odzieży polega również na jej regularnym naprawianiu. W pracy dochodzi do różnych sytuacji i odzież może zostać niestety niekiedy w jakiś sposób uszkodzona. Jeśli zatem możliwe jest jej naprawienie, zostaje to wykonane. Jeśli ubytki są natomiast zbyt duże, wówczas dany komplet zostaje wymieniony na zupełnie nowy. Pracodawca ma w tej sytuacji niezwykły komfort. Jego pracownicy mają bowiem zawsze odzież odpowiedniej jakości, która spełnia wszelkie wymagania. Pracownicy nie mogą zatem mieć do niej żadnych zastrzeżeń, podobnie jak i instytucje kontrolujące tego typu kwestie.

Pracodawca ma obowiązek zapewnić pracownikowi odzież. Czasem jednak trudno zadecydować czy lepiej kupować ją samodzielnie, czy wypłacać pracownikom ekwiwalent. Podobnie jest z kwestią prania ubrań. Takie uniwersalne rozwiązanie, jest natomiast dobrą opcją dla każdej ze stron i warto wziąć je pod uwagę.

Related Posts