Kolor ścian w gabinecie

Kolor ścian w gabinecie

Gabinet to nie tylko przestrzeń przeznaczona do wykonywania pracy, ale również miejsce, gdzie zwykle przyjmujemy interesantów, podejmujemy ważne decyzje oraz rozwiązujemy problemy. Chociaż zwykle nie jesteśmy tego w pełni świadomi, różne barwy wpływają na nasze nastawienie do wykonywanego zajęcia, a także mogą oddziaływać w określony sposób na współpracowników i klientów, dlatego wybór koloru ścian jest niezwykle istotny.

Stylowy i elegancki

Grafitowy, granatowy, szmaragdowy… Mimo że ciemne kolory optycznie pomniejszają wnętrze i mogą być na pierwszy rzut oka przytłaczające, to razem z drewnianymi meblami, regałami pełnymi książek oraz przedmiotami kolekcjonerskimi, stworzą bardzo elegancki wystrój. Dzięki ciemnym barwom uzyskamy atmosferę wyciszenia, a także poufności, szczególnie istotnej podczas załatwiania kluczowych spraw z ważnymi klientami. Przygaszone kolory sprawdzą się również w pomieszczeniach z mocnym oświetleniem (zarówno naturalnym, jak i sztucznym), które o różnych porach roku mogą rozpraszać nas w trakcie pracy.

Schludny

Chłodne, jasne barwy, takie jak błękitny i turkusowy, rozjaśniają, powiększają oraz nadają lekkości całemu wnętrzu, dlatego jeśli dysponujemy niewielkim gabinetem, warto zdecydować się na zimne kolory ścian. Nasze pomieszczenie do pracy zyska charakter schludnej oraz uporządkowanej przestrzeni, co w połączeniu z prostym wystrojem będzie świadczyło o zdyscyplinowaniu, a także zachęci nas do skupienia myśli na wykonywanym zajęciu. Decydując się na jasne barwy w gabinecie pamiętajmy, żeby zadbać o ciepłe oświetlenie, dzięki czemu unikniemy wrażenia nieżyczliwego, oficjalnego chłodu, który może zepsuć atmosferę wnętrza.

Przykład ciekawej aranżacji znajduje się tutaj:

https://www.magnatfarby.pl/ekspert-radzi/gabinet-na-poddaszu-w-cieplych-i-zimnych-kolorach-scian

Chwila wytchnienia

Ciepłe, neutralne kolory wpływają pozytywnie na usposobienie – wyciszają i relaksują, co zwykle działa stymulująco na pracę. Przyjemne dla oka odcienie beżowego, brązowego czy zielonego działają uspokajająco i mogą pobudzać ukryty optymizm, natomiast szary, brązowy oraz biały są obojętne, nie narzucają się, ani nie manipulują odbiorcą, dlatego idealnie sprawdzą się w gabinetach osób otwartych, a także bezpośrednich.

Michał

Dumny właściciel prężnie rozwijającej się w mieście rodzinnym firmy budowlano-wykończeniowej. W wolnym czasie lubi obejrzeć dobry film i wyjść z przyjaciółmi do restauracji. Zwolennik dzielenia się wiedzą w Internecie.

More Posts

Previous post Farba antykorozyjna, czyli najlepszy sposób na ochronę metalu
Next post RADOSNE KOLORY W NOWOCZESNEJ KUCHNI