Remont w wersji economy – jak tanio i efektownie zmienić wygląd mieszkania?

Remont w wersji economy – jak tanio i efektownie zmienić wygląd mieszkania?

Znudził Cię dawny wygląd Twojego mieszkania? Potrzebujesz odmiany, ale nie chcesz przeznaczać fortuny na kosztowne remonty? Sprawdź, jak tanio i efektownie przeprowadzić małą, domową rewolucję.

Malarz amator

Jeśli zmianę wystroju nierozerwalnie łączysz ze zmianą kolorystyki ścian, remontowe oszczędności zacznij od decyzji o samodzielnym malowaniu ścian i sufitu. Korzystając z nowoczesnych i łatwych w aplikacji produktów możesz bez obaw podejmować się amatorskich prac. Trzymaj się dokładnie wskazówek producenta i odpowiednio przygotuj front robót, a z pewnością uzyskasz wymarzony efekt. Porad dla początkujących pokojowych malarzy warto szukać w poradniku przygotowanym przez ekspertów Śnieżki.

Re-nowacja mebli

Nie możesz pozwolić sobie na wymianę kuchennej zabudowy czy zakup nowego zestawu wypoczynkowego? Odśwież sfatygowane sprzęty i ciesz się ich odmienionym wyglądem. Drewniane szafki możesz oczyścić i pomalować dowolnym lakierem, fotelom i krzesłom zafundować nową tapicerkę, a meblościankę okleić nowoczesną okleiną. Bez względu na to, czy renowacji podejmiesz się samodzielnie czy zlecisz ją doświadczonym rzemieślnikom, zaoszczędzisz pieniądze i będziesz mógł dłużej cieszyć się ulubionymi sprzętami, których jakość często przewyższa standardy nowoczesnej masowej produkcji.

Oryginalne dodatki

Niedrogim i bardzo efektywnym pomysłem na domową metamorfozę są też odpowiednio dobrane dodatki. Nawet jeśli nie zdecydujesz się na malowanie czy odświeżenie mebli, tekstylne akcesoria i barwne bibeloty mogą skutecznie odmienić wygląd Twojego mieszkania. Wymień rolety lub zasłony, rozłóż oryginalną narzutę na wysłużonej sofie i dodaj kilka barwnych poduszek. Kolorystycznie dobrane bibeloty i odpowiednie oświetlenie sprawią, że Twój dom zyska zupełnie nowy charakter. Wnętrzarskie dodatki coraz częściej znaleźć można w popularnych dyskontach, dlatego dekoratorską rewolucję możesz przeprowadzić naprawdę niewielkim kosztem.

Jeśli marzy Ci się domowa metamorfoza, nie pozwól, by ograniczony budżet zatrzymał Twoje remontowe plany. Rusz głową, spójrz kreatywnie na dostępne Ci sprzęty, wybierz się na pchli targ i… do roboty!

Previous post Drewniana kuchnia jak nowa
Next post Co zrobić z płytami kartonowo-gipsowymi?