Urządzanie łazienki od podstaw

Zawsze, gdy urządzane jest mieszkanie, pojawia się zagadnienie tego, jak urządzić łazienkę. Najważniejszą sprawą w tym pomieszczeniu jest to, jak się domownicy będą myć i mają oni do wyboru dwa podstawowe rozwiązania. Pierwszym z nich jest oczywiście wanna, w której można się wygodnie rozłożyć, a drugim kabina prysznicowa.

Wady i zalety

Oba te pomysły mają swoje wady i zalety, a to, co ostatecznie się w łazience znajdzie, zwykle jest tylko i wyłącznie kwestią gustu i upodobań. Zresztą nierzadko zdarza się, że wybór połączony jest z długimi rodzinnymi dyskusjami, a nawet ze sprzeczkami.

Jak zaprojektować łazienkę ?

lazienka-przedJednakże nie można mieć na uwadze faktu, że to czy w łazience pojawi się kabina prysznicowa, czy cokolwiek innego, nie jest tylko i wyłącznie efektem wspólnie podjętej decyzji, ale również tego, jakie uwarunkowania są w domu. Jeśli przecież łazienka jest mała, nie ma szansy, aby wstawić tam wannę i trzeba będzie jednak wybrać jedną spośród wielu dostępnych na rynku kabin prysznicowych. One zajmują dużo mniej miejsca (najmniejsze zaledwie metr kwadratowy) i w małych łazienkach, w których jest ciasno, będą jedynym możliwym rozwiązaniem

Pamiętaj o tym przy zakupie

Gdy już oczywistym stanie się, że to właśnie kabina prysznicowa będzie musiała się znaleźć w domu i w łazience, trzeba będzie zakupić ją w umiejętny sposób. W sklepach, szczególnie w dużych supermarketach jest bardzo duży wybór różnego kabin prysznicowych, a najdroższe mogą być nawet dziesięciokrotnie droższe, niż te najtańsze. Jeśli cena nie jest jedynym warunkiem zakupu i nie gra ona większej roli, dużo lepiej będzie jednak zakupić kabinę prysznicową z wyższej półki, co do której nie będzie się miało wątpliwości, że postoi ona w łazience przez wiele lat. Warto przede wszystkim zwrócić uwagę na to, jak w takiej kabinie do pryszniców wykonany jest brodzik. Chociaż plastik wydaje się być bardziej komfortowy, to jednak lepiej będzie wziąć brodzik metalowy, ponieważ będzie on dużo bardziej wytrzymały.

kuchnia Previous post Urządzanie kuchni – na co zwrócić uwagę?
Next post Ogrodzenie Twojej posesji