Klasyczne piękno światła z żyrandola

Klasyczne piękno światła z żyrandola

Żyrandole to wielkie lampy wiszące, które zwisają prosto spod sufitu. Są zazwyczaj ogromnych rozmiarów i dlatego też oświetlają rozległe pomieszczenia. Dawniej żyrandole oświetlały olbrzymie powierzchnie, takie jak zamki, pałace czy kościoły. Żyrandole składają się z wielu elementów świetlnych, bywają również pełne ozdobników. Są wielopiętrowe, mogą osiągać długość nawet kilku metrów. Są to dużych rozmiarów lampy stosowane w dużych pomieszczeniach.

Żyrandol czy inne źródło światła ?

Największe wrażenie robią oczywiście ogromne kryształowe żyrandole, których wartość przekracza wartość samochodu. Obecnie kryształowe żyrandole wiesza się w reprezentacyjnych miejscach, takich jak instytucje państwowe, czyli ministerstwa, pałace władców, opery, galerie, muzea, filharmonie czy uznane teatry.

Żyrandole wiesza się zazwyczaj w holu, niedaleko wejścia do budynku. Są one bowiem doskonałą wizytówką domu i jego gospodarzy. Świadczą o prestiżu miejsca, to bowiem najbardziej elegancka odmiana lampy sufitowej. Żyrandole obecnie wiesza się także w domach, zazwyczaj w największym pokoju, w miejscu najbardziej reprezentacyjnym, w którym przebywają zaproszeni goście.

Jak prawidłowo wybrać żyrandol

zyrandol

Żyrandole z racji swoich dużych gabarytów potrafią ważyć wiele kilogramów. Niewielki jak na żyrandol, bo półmetrowy kryształowy, waży mniej więcej pięć kilogramów. Niejeden zwiedzający muzeum stojąc pod żyrandolem,  zastanawiał się, czy ten waży więcej od niego. Jedna ze scen musicalu Upiór w operze, gdy żyrandol obrywa się i leci ponad głową widzów, robi ogromne wrażenie.

Żyrandole dzięki swoim rozmiarom potrafią wyjątkowo efektywnie, a także efektownie oświetlić pomieszczenie. Są bardziej okazałe od kinkietów i zwykłych lamp o niewielkim rozmiarze. Dobrze dobrany żyrandol, z którego bije ciepłe światło, staje się doskonałą wizytówką domu i domowego ogniska. Żyrandole są ponadczasowe, od wielu lat oświetlają ludzkie domy i pałace. Jeśli chcemy nadać domu pałacowego sznytu, zainwestujmy w nie.

Dawid

Niepoprawna marzycielka, wiecznie marzy od zbudowaniu własnego domu na szczycie drzewa baobabowego. W wolnych chwilach pracuje nad własną linią lamp ręcznie rzeźbionych w glinie w myśl nurty prymitywizmu zderzonego z kultem hitech.

More Posts

lampa-z-indii Previous post Indyjskie lampy sufitowe
Next post Jaki typ alarmu wybrać ?