Drewniana kuchnia jak nowa

Jak tanim kosztem odmienić wygląd starej kuchni? Jak przystosować do nowoczesnego wystroju nadgryzione zębem czasu wyposażenie mieszkania po babci? Nie spisuj na straty starych drewnianych szafek. Wystarczy odpowiednio dobrany lakier lub farba, by odmienić ich wygląd i podkreślić piękno naturalnego materiału.

Kontrola jakości

Zanim zabierzesz się za odnawianie starych szafek, sprawdź dokładnie stan poszczególnych elementów – zarówno drewnianych frontów, półek i ścianek, jak i metalowych zawiasów, uchwytów i prowadnic szuflad. Jeśli którąś ze stalowych części zaczęła atakować rdza, po prostu wymień ją na nową. Podobnie warto postąpić w przypadku wewnętrznych półek, które – choćby ze względów higienicznych – lepiej zastąpić nowymi. Jeśli natomiast zauważysz, że w drewnie zadomowiły się korniki, zastanów się, czy na pewno opłaca się inwestować w jego remont.

Zadbaj o detal

Prostym sposobem na zmianę wyglądu starych szafek jest wymiana dekoracyjnych elementów konstrukcji, takich jak uchwyty szafek czy nóżki. Pozorne drobiazgi w połączeniu ze zmiana koloru drewna mogą zdecydowanie odmienić charakter kuchennej zabudowy, dopasowując ją nawet do dominującego w mieszkaniu stylu.

Zanim rozpoczniesz malowanie

Przed malowaniem, drewniane powierzchnie należy dokładnie oczyścić z resztek lakieru przy pomocy papieru ściernego lub szlifierki. Trudnodostępne miejsca warto przetrzeć również szmatką nasączoną rozpuszczalnikiem, który dodatkowo pomoże odtłuścić kuchenne sprzęty.

Nowy kolor

Odnawiając kuchnię, możesz samodzielnie dobrać kolor szafek do wystroju wnętrza oraz własnych preferencji. Przy wyborze lakieru, farby czy bejcy, warto zwrócić uwagę nie tylko na ich kolor, ale również na ochronne i zabezpieczające właściwości. Inspiracje do wyboru https://www.vidaron.pl/poradnik/drewniana-nowoczesna-kuchnia-5-najlepszych-inspiracji znajdziecie w poradniku przygotowanym przez firmę Vidaron.

Liczy się wnętrze

Dawne sprzęty nie posiadają zazwyczaj funkcjonalnego wyposażenia, typowego dla nowoczesnych szafek. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by uzupełnić odnowioną kuchnię o praktyczne kosze, przegródki czy wysuwane półki. Bez trudu dopasujesz je do wymiarów szafek oraz potrzeb domowników. Tego rodzaju udogodnienia pomogą Ci w utrzymywaniu porządku i usprawnią kuchenne prace.

Zanim zdecydujesz się na zamówienie nowej, kuchennej zabudowy, zastanów się, czy nie warto dać jeszcze jednej szansy Twoim starym, drewnianym szafkom. Dziś zabudowa z litego drewna to rzadki luksus, na który nie każdy może sobie pozwolić. Może więc warto zainwestować trochę więcej czasu i energii, by móc dłużej cieszyć się jakością naturalnego materiału?

Michał

Dumny właściciel prężnie rozwijającej się w mieście rodzinnym firmy budowlano-wykończeniowej. W wolnym czasie lubi obejrzeć dobry film i wyjść z przyjaciółmi do restauracji. Zwolennik dzielenia się wiedzą w Internecie.

More Posts

Related Posts

Michał

Dumny właściciel prężnie rozwijającej się w mieście rodzinnym firmy budowlano-wykończeniowej. W wolnym czasie lubi obejrzeć dobry film i wyjść z przyjaciółmi do restauracji. Zwolennik dzielenia się wiedzą w Internecie.