Elewacja domu w stylu wiejskim

Elewacja domu w stylu wiejskim

Dom z elewacją w stylu wiejskim to coś co niemal każdemu przypadnie do gustu i raczej wywoła negatywnych wrażeń. Przytulny dość tradycyjna stylistyka jest dobrym rozwiązaniem dla każdego kto już od zewnątrz pragnie stworzyć przytulne i ciepłe miejsce do życia. Dzięki niemu już od wejścia na posesje czuć będzie rodzinną atmosferę i pozytywnie odczuwalną tradycję.

Wiejska elewacja

Styl wiejski jest inspirowany naturą z której bogactw obficie czerpie. Wieś bowiem jest miejscem w którym człowiek najściślej łączy się z przyrodą, Wśród niej i z niej żyje. Dominują nim więc materiały naturalne i ciepłe, barwy ziemi. Styl ten uwolni nas od pogoni za ideałem. W nim bowiem tak i w naturze i rzemiośle wszytko jest nieco nieregularne, nierówne, niepowtarzalne. W tym urok tych rzeczy. Dobrze jeśli elewacja w styl wiejski jest kontynuacją maniery w której urządziliśmy lub pragniemy urządzić w tej wnętrze. Inaczej niespójności w tej kwestii mogą wyglądać śmiesznie.

Elewacja w wiejskim stylu

Elewacja w tym stylu powstać może dzięki zastosowaniu kamienia lub cegły. jeśli nie chcemy wykonywać jej dosłownie z tych materiałów, dostępnych jest wiele płytek które dadzą nam ich efekt. Zapomnieć musimy jednak o zbyt geometrycznych i równych wzorach i kształtach. Kojarzą się one bowiem z nowoczesnymi budynkami a nie z tradycją czerpaną ze wsi i natury.
Najpierwszym jednak materiałem który przychodzi nam na myśl jest z pewnością drewno. Trudno bowiem o coś bardziej podstawowego, naturalnego i częściej wykorzystywanego w budownictwie i aranżacji wnętrz oraz otoczenia domu. Pomysłem na wprowadzenie drewna może być wykorzystanie drewnianej okładziny, świetnie skomponuje się ona z tynkiem a także ewentualną okładziną zastępującą kamień.
W stylu wiejskim dominować będą naturalne barwy. Przede wszystkim brązy, beże, szarości i odcienie inspirowane naturalnymi kamieniami. Zieleń oszczędnie użyta w swojej naturalnej formie. Ceglaste elementy. Wszelkie odcienie drewna i oczywiście biel.
Zawsze można przyozdobić nasz dom pięknym pnączem puszczonym po ścianach. Doda ono uroku i pomoże sprawić wrażenie jakby nasz dom służył naszej rodzinie już od wielu pokoleń.

Elewacja inspirowana wiejskim stylem

Pięknym przykładem domu w stylu wiejskim będzie budynek pokryty białym tynkiem. Podmurówka i rogi domów pokryte materiałem imitującym naturalne kamienie o nieregularnych kształtach i równie nierównych odcieniach szarości. Podsufitki i ściany pomiędzy skosami dachu obłożone drewnianymi elementami. Do tego wyraziste pokryte drewnem słupy podtrzymujące zadaszenie nad również drewnianym tarasikiem ze schodami prowadzącymi do domu.
Takie połączenia będą najlepsze w dowolnych kombinacjach. Od pierwszego spojrzenia przywiodą na myśl sielankowy obraz uroczego domku postawionego w pięknym naturalnym słonecznym ogrodzie pełnym kwiatów, drzew, warzyw i owoców. Więcej informacji znajdziecie tutaj: https://www.foveotech.pl/strefa-zawodowca/porady-techniczne/3-pomysly-na-elewacje-domu-w-stylu-wiejskim

Michał

Dumny właściciel prężnie rozwijającej się w mieście rodzinnym firmy budowlano-wykończeniowej. W wolnym czasie lubi obejrzeć dobry film i wyjść z przyjaciółmi do restauracji. Zwolennik dzielenia się wiedzą w Internecie.

More Posts

Previous post Zalety zastosowania kamienia elewacyjnego przy drzwiach wejściowych
Next post Industrialny styl elewacji domów jednorodzinnych – ciekawe inspiracje