Jak wykorzystać drewno w ozdobie domu?

Jak wykorzystać drewno w ozdobie domu?

bejcowanie drewna sosnowego
Drewno miało swoje lepsze i gorsze czasy jeśli chodzi o wykorzystanie go jako materiału budulcowego w domu. Wbrew pozorom nie jest ono tak trwałe jak chociażby beton, cegły czy cement. Na szczęście obecnie można spotkać na rynku materiały, które pozwalają na lepsze zabezpieczenie drewna przed działaniem czynników szkodliwych, takich jak wilgoć lub rozwój grzybów. Okazuje się, że obecnie wykorzystuje się je bardziej do ozdabiania elementów swojego domu. W tym artykule przedstawię kilka pomysłów na to, jak wykorzystać drewno do stworzenia doskonałej, pięknej i eleganckiej przestrzeni.

Ciemne drewno

Doskonałym pomysłem jest wykorzystanie ciemnego drewna o naturalnych wzorach w połączeniu z barwami występującymi w stylu skandynawskim. Jasne kolory w przyjemny sposób doświetlą pomieszczenie a z kolei ciemny kolor drewna nada wnętrzu eleganckiego kontrastu, który dodatkowo sprawi, iż będzie ono przytulne. Dobrym sposobem jest bejcowanie drewna sosnowego, dzięki temu zabiegowi można zmienić kolor na ciemny. Chociaż surowe wnętrza są obecnie w modzie to jednak nie każdy lubi spędzać czas pomiędzy szarymi ścianami, a nawet mieszkania urządzone w stylu industrialnym posiadają przebicia w postaci tkanin czy drewna.

Panele na ścianach

Wiele osób sądzi, że panele kładzie się głównie na podłodze. Okazuje się, że takie myślenie jest błędne! Jeśli jesteś osobą, która nie boi się ciekawych i ryzykownych rozwiązań to rozważ położenie drewnianych paneli na jednej ze ścian. Szczególnie doskonale będzie wyglądać to w salonie urządzonym w nowoczesnym stylu. Na tle ściany, gdzie jest położone jasne drewno, postaw telewizor. Dzięki takiemu zabiegowi podkreślić znaczenie tego sprzętu elektronicznego, który od razu będzie się rzucał w oczy wchodząc do pomieszczenia. Pozwoli to na uzyskanie bardzo nowoczesnego polotu. Twoi goście na pewno będą zachwyceni!

Naturalne klimaty

Jeśli zawsze marzył Ci się domek w bardziej naturalnych klimatach, na pewno polubisz drewna o naturalnych wzorach oraz naturalnej kolorystyce. Wyobraź sobie domek położony, gdzieś na skraju lasu, urządzony w pięknym, nieco dzikim stylu. W jego wnętrzu znajdziesz mnogość miękkich tkanin wzorowanych na futra zwierząt, które przykrywają surowe drewno położone na posadzce. Nazwałbym to domkiem drwala, który od czasu do czasu lubi usiąść przed kominkiem i po ciężkiej pracy napić się chłodnego piwa. Wykorzystanie w ten sposób drewna może okazać się nieco ryzykowne ale w końcu człowiek powinien zbliżać się do natury, a nie od niej oddalać!

Michał

Dumny właściciel prężnie rozwijającej się w mieście rodzinnym firmy budowlano-wykończeniowej. W wolnym czasie lubi obejrzeć dobry film i wyjść z przyjaciółmi do restauracji. Zwolennik dzielenia się wiedzą w Internecie.

More Posts

Previous post Salon w stylu boho – propozycja dla odważnych
pielęgnacja mebli lakierowanych Next post Pielęgnacja drewnianych lakierowanych mebli