Jak zaaranżować drewno we wnętrzach? Przydatne wskazówki i porady

Drewno jest niezaprzeczalnym hitem ostatniego sezonu, jeżeli chodzi o wnętrza. Nie tylko nadaje ono naturalnego wyglądu, lecz również pięknie prezentuje się w każdym pomieszczeniu, niezależnie od położenia. Można ozdobić nim meble, ściany, podłogi czy nawet sufit! Pomysłów jest wiele, dlatego warto zainteresować się tematyką drewna we wnętrzach i poznać kilka informacji i wskazówek, dzięki którym wnętrze mieszkania nabierze całkiem innego charakteru.

 

Zalety obecności drewna we wnętrzu

 

Drewno, oprócz walorów estetycznych, posiada szereg różnych zastosowań i zalet. Dobrze więc zastanowić się nad wprowadzeniem elementów drewnianych do własnego mieszkania.

 

  • Trwałość tworzywa – drewno charakteryzuje się szczególną trwałością i odpornością na zarysowania czy pęknięcia
  • Uniwersalność – drewno może nie tylko stanowić główny składnik wykonania mebli – można je wykorzystać również jako element ściany czy sufitu, mieszać z różnymi stylami itp
  • Dobry izolator – drewno jest doskonałym izolatorem chłodu i hałasu, sprawiając, że wnętrze jest bardziej odporne na te czynniki.
  • Łatwość odnowy – wystarczy kilka zabiegów pielęgnacyjnych, aby stare lub uszkodzone drewno wyglądało znowu jak nowe

 

Drewno jako składnik poszczególnych części mieszkania, czyli otocz się naturą!

 

Jak wcześnie wspomniane, drewno ma wiele różnych zastosowań. Dzięki swoim właściwościom sprawdzi się dobrze w większości mieszkań. Może mieć ono zastosowanie jako:

 

  • Część lub całość wyłożenia podłogi – drewniane panele to klasyk, nad którym nie warto przechodzić obojętnie. Będzie ono pięknie się prezentowało, nadając naturalnego wyglądu całemu pomieszczeniu. Może ono przybierać różne formy, ale również kolory. Dzięki swojej trwałości i pięknemu wyglądowi może służyć w domu na lata, dopełniając cały wygląd pomieszczenia
  • Sufity – drewno jako element sufitu świetnie sprawdzi się w prawie każdym pomieszczeniu. Bardzo często wykorzystywane jest ono w takiej formie w domkach letniskowych, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby mogło również stać się częścią domu jednorodzinnego! Wystarczy trochę fantazji, aby drewno stało się również częścią sufitu
  • Ściany – staromodnym jest myślenie, że drewno na ścianach nie wygląda dobrze. Odpowiednio zaaranżowane będzie świetne nie tylko do biur, ale również do takich pomieszczeń jak salon czy kuchnia. Ściany można oczywiście wyłożyć po części drewnem, resztę miejsca wypełniając specjalnymi płytami czy panelami.
  • Meble – czyli klasyk w prawie każdym mieszkaniu. Meble, czy to wykonane w całości, czy po części z drewna skradły serca milionom ludzi! Drewno w tym wypadku może przybierać różne formy i kolory, dzięki czemu będzie ono świetnym składnikiem każdego wnętrza.

 

Pielęgnacja i czyszczenie drewna we wnętrzach

 

Aby odpowiednio zadbać o wygląd drewna we wnętrzach, należy również poświęcić chwilkę na pielęgnację tego surowca. Nie należy czyścić drewnianych powierzchni za pomocą wody – może to prowadzić do gnicia czy pęknięcia drewna. Najlepszymi środkami do czyszczenia drewna będą specjalne preparaty, dostępne w większości sklepów meblarskich. Lakierowane, drewniane powierzchnie nie wymagają użycia specjalnych preparatów – przetarcie ich ściereczką będzie wystarczającym zabiegiem, aby mogły odzyskać swój piękny wygląd.

 

Drewno we wnętrzach jest niestarzejącym się, wartym uwagi hitem. Wnętrza wykończone za pomocą drewna nie tylko naturalnie wyglądają, lecz również nadają całemu mieszkaniu nowoczesnego wyglądu.

Dowiedz się więcej na https://www.vidaron.pl/poradnik/jak-czyscic-i-dbac-o-drewno-we-wnetrzach-porady-eksperta

Related Posts