Jaki sufit podwieszany wybrać?

Sufity podwieszane są obecnie bardzo często stosowanym rozwiązaniem. Mają one wiele zalet i praktycznych powodów, dla których warto je posiadać takie u siebie. Jakich? W wielu wypadkach stosuje się je przede wszystkim po to, aby zmniejszyć kubaturę pomieszczenia. Im wyższe jest pomieszczenie, tym automatycznie wyższe są również rachunki za ogrzewanie. Dlatego wiele osób chcąc wygenerować realne oszczędności, decyduje się na posiadanie sufitu podwieszanego. Plusem takiego rozwiązania może okazać się także i to, iż pozwala ono na zakrycie mało estetycznych elementów instalacji, klimatyzacji czy też na dowolne poprowadzenie oświetlenia, przykładowo led. Jak widać jest wiele zalet takiego rozwiązania. Może jednak pojawiać się pytanie, w jaki sufity w takim razie warto zainwestować? Rodzajów sufitów podwieszanych, jest bowiem naprawdę wiele.

Wybór sufitu podwieszanego – materiał

Sufity podwieszane mogą być wykonywane z różnego rodzaju materiałów. Najpopularniejsze są bez wątpienia sufity z płyty kartonowo-gipsowych. Można jednak postawić również na sufit mineralny twardy bądź też miękki, metalowy oraz drewniany. Mogą one posiadać różne faktury, ale również i kolorystykę. Jeśli chodzi o sufity podwieszane wykonywane z drewna, pokryta się je laminatem, mogą być perforowane itp. W zależności od upodobań, można zatem wybrać sobie wygląd sufitu i dostosować do tego, jak wygląda całe pomieszczenie.

W kwestii sufitów podwieszanych, bardzo istotny jest również wybór odpowiedniego stelaża. Musi być on stabilny i trwały, przy jednoczesnej lekkości. Obecnie wykonuje się stelaże z tworzyw sztucznych, aluminium bądź też z drewna. Niekiedy wyróżniając typu sufitów podwieszanych, kategoryzuje się je właśnie względem rodzaju samego stelaża.

Na jaki rodzaj sufitu podwieszanego się zdecydować?

Nowoczesne sufity podwieszane bardzo często są wykonywane z płyt gipsowych. Ich niewątpliwą zaletą jest to, że charakteryzują się one naprawdę bardzo wysokim poziomem wytrzymałości. Jest to także rozwiązanie dla osób, które lubią tradycyjne podejście do tematu. Taki sufit wygląda praktycznie tak samo jak standardowy, można jednak dzięki niemu uzyskać znacznie obniżenie pomieszczenia. Wykonując sufity tego typu korzysta się z płyt kartonowo-gipsowych lub też gipsowo-włóknistych. Jeśli chodzi o same właściwości, to drugi rodzaj płyt ma pod tym względem zdecydowanie więcej do zaoferowania.

Bardzo popularne są również sufity podwieszane kasetonowe. To co je wyróżnia, to bez wątpienia niezwykle łatwy montaż. Gdy zamontuje się na suficie lekki stelaż, płyty kasetonowe można już łatwo układać w docelowych miejscach. Można taką pracę wykonać samodzielnie, co bez wątpienia generuje spore oszczędności w tym zakresie. Na miejsce kasetonów, można zamontować również lampy, które także są sprzedawane na rynku.

Dziś jednym z modniejszych rozwiązań są także sufity podwieszane z ledami. Takie subtelne i eleganckie oświetlenie, jest dobrą alternatywą dla żyrandoli lub lamp wiszących. Nadaje się chociażby do niskich pomieszczeń.

Dowiedz się więcej z poradnika na https://www.acrylputz.pl/strefa-zawodowca/porady-techniczne/najpopularniejsze-rodzaje-sufitow-podwieszanych

Related Posts