Kolor łososiowy na salonach

Każdy na pewno orientuje się o jakiej barwie mowa. Kolor łososiowy to ciemny róż wpadający w pomarańcz z większym lub mniejszym jego udziałem. Zbliżone są również kolory brzoskwiniowe, morelowe i morelowe. Takie barwy nadają ciepła i przytulności do wnętrza, ale także w odpowiedniej kompozycji dodają nowoczesności. Ponadto mogą sprzyjać kojącym odpoczynkom. Na rynku dostępne jest bardzo wiele odcieni tego koloru począwszy od delikatnych rozbielonych barw, poprzez pastelowe aż do bardzo intensywnych i wyrazistych kolorów.

Kolor ścian z udziałem łososiowego

Kolor ciemnoróżowy nie powinien znacząco przeważać w pomieszczeniu, ponieważ stanie się ono przytłaczające i przesłodzone. Bezpiecznym i estetycznym rozwiązaniem jest użycie koloru łososiowego tylko na części ścian. Zapobiega to niepożądanym efektom poprzez łagodne stonowanie wyrazistości łososiowego. Podstawowymi rozwiązaniami są kompozycje łososiowych ścian i białego sufitu oraz części ścian różowych i części białych. Zapewnia to przestrzeń oraz tonuje słodycz ciemnego różu. Zaletą omawianego koloru jest to, że świetnie się prezentuje w różnych wariantach nasycenia. Osoby odważniejsze częściej sięgają po bardzo intensywny łososiowy, natomiast łatwo można uzyskać łagodniejszy charakter poprzez użycie delikatniejszej barwy. Każde pomieszczenie łatwo przyjmie ściany w kolorze białym i łososiowym, dlatego wystarczy odpowiednio skomponować jasne wyposażenie i piękne pomieszczenie gotowe.

Łososiowy kolor ścian w połączeniu z szarościami

Dla tych, którzy zamiast bezpiecznych połączeń wolą eleganckie i bardziej wyszukane kompozycje zaleca się użycie szarości. Otóż barwy szarości tłumią słodycz różowego łososia i zapewniają więcej poważnej elegancji. Różnych szarości używa się do równoważenia pastelowych barw łososiowych, a innych do nasyconych. Trzeba uprzednio skonfrontować dane barwy aby nie stworzyć ponurego, przytłaczającego lub groteskowego połączenia.

Kolorowe połączenia z łososiem

Trzecią zalecaną możliwością jest wykorzystanie do połączeń z kolorem łososiowym innych kolorów. W tym przypadku najbardziej sprawdzone są:

  • błękity
  • granaty
  • zielenie
  • połączenia w turkusy i seledynowy

W przypadku takich połączeń warto skonsultować je z projektantem lub sprawdzić je w szeroko dostępnych aplikacjach wnętrzarskich. Nie każdy kolor łososiowy będzie pasować do każdego zielonego i warto uprzednio sprawdzić czy takie połączenie nie grozi stylową katastrofą. Jeżeli uda się dobrać ten idealny zestaw barw to wnętrze na pewno będzie pięknie się prezentować w swojej niekonwencjonalności.

Kompozycje kolorystyczne, a pomieszczenia

Jak widać, kolor łososiowy jest uniwersalny i można go wykorzystywać z różnymi kolorami uzyskując konkretny charakter wnętrza.
Kolor łososiowy z bielą sprawdzą się w każdym pomieszczeniu ze względu na delikatność i nienachalność tego połączenia. Natomiast użycie szarości dobrze sprawdzi się w oficjalnym biurze czy przytulnym salonie i sypialni. Użycie koloru łososiowego z innymi kolorami takimi jak zieleń, błękit czy granat w zależności od użytych barw sprawdzi się w każdym pomieszczeniu. Dzięki odpowiednim ich dobraniu można podkreślić dowolny charakter pomieszczenia.

Owocnego eksperymentowania z łososiowym wnętrzem

Korzystając z dostępnych wskazówek, na pewno uda się stworzyć wnętrze o pożądanym charakterze z udziałem koloru łososiowego. Dzięki jego uniwersalności dobrze sprawdzi się w ciepłej sypialni, energetyzującym salonie, eleganckim i oficjalnym biurze czy w kreatywnym pokoju dziecięcym. Więcej inspiracji znajdziecie pod tym adresem: https://www.magnatfarby.pl/pl/ekspert-radzi/kolor-lososiowy-we-wnetrzach-gdzie-wykorzystac-i-z-czym-laczyc

Related Posts