Kuchnia w stylu nowojorskim

Kuchnia w stylu nowojorskim to przede wszystkim duży metraż i ponadczasowa elegancja. Nie oznacza to jednak, że kuchni w tym stylu nie uda się stworzyć w mniejszych rozmiarach. Umiejętnie połączone meble i dodatki nawiążą do stylu rodem z Wielkiego Jabłka oraz wprowadzą powiew jego eklektycznych wielokulturowych inspiracji do Twojego domu. Aranżacje łączą w sobie loftowe wnętrza z luksusem apartamentów na Manhattanie. Charakterystyczne dla tego trendu są neutralne kolory, wysokiej jakości materiały i dbałość o detale. Klasyka przeplata się tu z użytecznością i nowoczesnymi rozwiązaniami. Jak urządzić kuchnię w stylu nowojorskim? Tego dowiesz się z poniższego tekstu.

Meble w nowojorskim stylu

Meble w tym stylu wyróżnia klasyczny wygląd i ozdobność detali. Na próżno można tu szukać lakierowanych blatów i nowoczesnych szklanych powierzchni. Fronty mają zwykle matowe wykończenia, ale też szyk i klasę, nadawane im przez żłobienia i ramki, którymi są ozdobione. Całość często dopełniają gałki o tradycyjnym wyglądzie, możesz jednak postawić na minimalistyczny akcent i wybrać proste, metalowe rączki w nowoczesnym stylu.

Przeważa jasna kolorystyka, białe, kremowe lub jasnoszare meble przełamane bywają jednak ciemniejszymi – szafki w kolorze głębokiego brązu stoją nierzadko przy jednej ścianie z jasnymi, a na suficie widać belki stropowe w tym samym odcieniu. Z ciemnymi kolorami nie należy jednak przesadzić, szczególnie w przypadku małego metrażu, bo niepotrzebnie obciążą pomieszczenie i je przytłoczą.

Z takimi meblami idealnie zgrają się marmurowe lub granitowe blaty. Styl nowojorski stawia przede wszystkim na jakość, jednak masywne kamienne płyty mogą być równie dobrze zastąpione niskobudżetowym rozwiązaniem w postaci blatu w okleinie. Kolor zależy od planowanego efektu – jasny kamień uzupełni aranżację, a ciemny doda jej charakteru i wyrazistości. Jeśli miejsce na to pozwala, zaplanuj wyspę na środku pomieszczenia. Jest ona nieodzownym elementem stylu nowojorskiego i dużych, przestronnych kuchni.

Dodatki do wystroju nowojorskiej kuchni

Bardzo istotną rolę odgrywa tu światło. Nowoczesne metalowe lampy w kolorze miedzi, klasyczne szklane kule czy może loftowe żarówki? Wybór nie jest prosty, każda z opcji ma w sobie „to coś”. Nie wystarczy jeden główny punkt świetlny, bo jasność powinna być rozproszona po całym wnętrzu. Światło w kuchni nie tylko rozjaśnia pomieszczenie, ale też odbija się od metalicznych dodatków i błyszczącej armatury. Ten blask dodaje jeszcze przepychu całej aranżacji – wręcz olśniewa. Taki właśnie jest cel.

Szyk wielkiego miasta widoczny jest także w postaci dodatków. Na blacie stać mogą przydatne sprzęty – kamienna deska, moździerz z marmuru, ozdobna patera czy miska w złotym kolorze. To nie minimalizm jest tu pierwszym miejscu. Stal, metal, miedź i złoto mają odbijać promienie, tworząc efektowną grę świateł i dodając stylu glamour. Łączenie luksusu z klasą i elegancją w gustowny sposób to właśnie kwintesencja stylu nowojorskiego. Więcej informacji znajdziecie pod adresem: https://www.magnatfarby.pl/pl/ekspert-radzi/kuchnia-w-stylu-nowojorskim-inspiracje-i-porady

Michał

Dumny właściciel prężnie rozwijającej się w mieście rodzinnym firmy budowlano-wykończeniowej. W wolnym czasie lubi obejrzeć dobry film i wyjść z przyjaciółmi do restauracji. Zwolennik dzielenia się wiedzą w Internecie.

More Posts

Related Posts

Michał

Dumny właściciel prężnie rozwijającej się w mieście rodzinnym firmy budowlano-wykończeniowej. W wolnym czasie lubi obejrzeć dobry film i wyjść z przyjaciółmi do restauracji. Zwolennik dzielenia się wiedzą w Internecie.