Mieszkanie – lepiej wynająć je przez biuro nieruchomości, czy wprost od właściciela?

Mieszkanie – lepiej wynająć je przez biuro nieruchomości, czy wprost od właściciela?

Mieszkanie wynajęte bezpośrednio od właściciela

Często wydaje nam się, że to o wiele lepszy sposób na wynajem wymarzonego mieszka, bo na starcie jest taniej, bo mamy kontakt z właścicielem i to z nim wszystko załatwiamy, czy aby na pewno to wszystko wygląda tak różowo? Owszem, to jest dobra opcja, ale tylko i wyłącznie jeśli człowiek od którego wynajmujemy mieszkanie do sprawy podchodzi z należytą powagą, niestety wiele osób nie zgłasza faktu najmu do odpowiednich instytucji, przez co my jesteśmy narażeni na niepotrzebny stres, wynajmując od właściciela wiele rzeczy załatwiamy między sobą, nie spisując na papierze różnych ustaleń, to kolejna wada wielu wynajmujących innym ludziom lokum, którzy nie dając nam potwierdzenia swoich zapewnień, lub naszych wspólnych ustaleń potem nagle zmieniają zdanie, a my zostajemy z ręką w przysłowiowym nocniku.

Więc biuro nieruchomości to lepsze rozwiązanie?

Naszym zdaniem zdecydowanie, przy wynajmie poprzez biuro nieruchomości wszystkie formalności, oraz ustalenia zapisywane są na papierze, podpisane przez trzy osoby, czyli przez nas, właściciela mieszkania, oraz reprezentanta biura. Kolejnym plusem jest fakt, że w wielu biurach nieruchomości otrzymujemy płytę dvd, na niej znajdują się zdjęcia przedstawiające wyposażenie, oraz faktyczny stan w jakim otrzymujemy mieszkanie do zamieszkania, nikt więc nie wmówi nam przy wypowiedzeniu umowy, że nie było tej plamki na ścianie, lub, że w mieszkaniu była jeszcze komoda, niestety jest wielu właścicieli mieszkań, którzy chcą się w nieuczciwy sposób dorobić i trzeba z tym zjawiskiem walczyć.

Niewątpliwą zaletą jest też fakt, że w razie problemów z właścicielem mieszkania, lub samym mieszkaniem, możemy zadzwonić do biura nieruchomości i poprosić o wsparcie.

Nie ulega naszej wątpliwości, że wiele osób obawia się wysokiej prowizji, którą często to wynajmujący musi wpłacić na rzecz biura nieruchomości, jednak niepotrzebnie, ponieważ spokój naszego ducha jest w tym wypadku warty każdej ceny.

Chcąc dokonać wyboru najbardziej odpowiadającego Ci lokum, zobacz mieszkania na sprzedaż w Łodzi znajdujące się w ofercie Tree Development.

Dawid

Niepoprawna marzycielka, wiecznie marzy od zbudowaniu własnego domu na szczycie drzewa baobabowego. W wolnych chwilach pracuje nad własną linią lamp ręcznie rzeźbionych w glinie w myśl nurty prymitywizmu zderzonego z kultem hitech.

More Posts

nowoczesne systemy dostępowe Previous post Bezpieczeństwo w firmie, czyli systemy kontroli dostępu
odziez ochronna artykuł Next post Jakie znaczenie ma odzież ochronna w pracy