Niespotykane kolory ścian

wnętrza w kolorze miodowym
Aranżowanie wnętrz to okazja, by popisać się kreatywnością i pokazać własny styl. Oryginalnym rozwiązaniom sprzyja obecna moda, która stawia na nietypowe kolory ścian oraz wielobarwne akcenty w wyposażeniu. Współczesne wnętrza mają być unikatowe i zdecydowanie bardziej żywe niż w poprzednich sezonach. Przymierzając się do remontu czy wykańczania domu, warto mieć to na uwadze. Do najciekawszych propozycji w kategorii nietypowych pomysłów aranżacyjnych należy miodowy kolor na ściany. Jak wpływa na samopoczucie i z czym można go łączyć? O tym poniżej.
 

Miodowy kolor ścian poprawia samopoczucie

Różne odcienie żółtego, a zatem i

kolor miodowy

, należą do palety ciepłych barw. Co za tym idzie, dobrze sprawdzają się jako aranżacyjny dodatek do wielu wnętrz, zwłaszcza tych przeznaczonych na odpoczynek, relaks i regenerację. 

Miodowy kolor ścian

w cieplejszym, stonowanym wydaniu idealnie pasuje do salonu. Z jednej strony ożywi to pomieszczenie, z drugiej stworzy w nim przyjemniejszą atmosferę. Podobną rolę może pełnić także w sypialni. Jeżeli jest ona niewielkich rozmiarów, żywszy kolor optycznie ją powiększy, a z pewnością doda jej charakteru. Podczas urządzania obu tych pomieszczeń trzeba pamiętać, że tak intensywne barwy w nadmiarze mogą jednak przytłaczać. Jeżeli zatem część pomieszczenia pomalowana jest na kolor miodowy ściany pozostałe warto pokryć jakąś bardziej stonowaną farbą. Biel, szarość czy spokojny fiolet będą jak znalazł.

Z czym łączyć kolor miodowy?

Choć jest to barwa oryginalna, to świetnie komponuje się z wieloma kolorami. Do czego pasuje

kolor miodowy

? Na zasadzie kontrastu bardzo dobrze komponuje się on z barwami zimnymi. Należy do nich chociażby wspomniany już fiolet. Połączenie tych dwóch kolorów na ścianach daje ciekawy efekt. Architekci wnętrz wskazują także na granat jako ten, który z miodowym odcieniem żółci komponuje się nad wyraz korzystnie. Oryginalnym, niezwykle stylowym połączeniem jest też ciepły odcień barwy miodowej i butelkowa zieleń. Jeżeli kolory te wydają się komuś zbyt ciemne i wciąż ma się wątpliwości z czym łączyć kolor miodowy, to bezpiecznym kompromisem będzie zestawienie go ze stonowanymi jasnymi kolorami. Neutralne odcienie bieli czy szarości bardzo dobrze podkreślą dynamiczną żółtą ścianę.
 

Kolor miodowy

to świetny patent na nieszablonową ścianę, która będzie stanowić swoisty dodatek do aranżacji wnętrza. W zależności od producenta barwa ta występuje w różnych odcieniach, więc swobodnie można dopasować ją do swoich potrzeb. Warto pamiętać, że ciemniejsze i bardziej stonowane warianty mają uniwersalne zastosowanie. Pasują do aranżacji klasycznych i tych w nowocześniejszym wydaniu.
Więcej inspiracji znajdziecie w poradniku przygotowanym przez ekspertów firmy Śnieżka: https://www.sniezka.pl/poradniki/jak-dobrac-kolor/kolor-miodowy-scian-jak-wykorzystac-we-wnetrzu

Michał

Dumny właściciel prężnie rozwijającej się w mieście rodzinnym firmy budowlano-wykończeniowej. W wolnym czasie lubi obejrzeć dobry film i wyjść z przyjaciółmi do restauracji. Zwolennik dzielenia się wiedzą w Internecie.

More Posts

Related Posts

Michał

Dumny właściciel prężnie rozwijającej się w mieście rodzinnym firmy budowlano-wykończeniowej. W wolnym czasie lubi obejrzeć dobry film i wyjść z przyjaciółmi do restauracji. Zwolennik dzielenia się wiedzą w Internecie.