Jak ogrodzenie może zmienić wizerunek naszego domu?

Jak ogrodzenie może zmienić wizerunek naszego domu?

Wiele ludzi, którzy zaczynają budowę domu najpierw zaczynają od ogrodzenia. Często jest to cecha domu wolnostojącego, która jest zauważana jako pierwsza. Dobór płotu jest bardzo uzależniony od tego jakie funkcje ma spełniać. Niektórym może zależeć na prywatności, z kolei innym może zależeć na dopełnieniu kompozycji ogrodu. Oczywiście, te dwie rzeczy można ze sobą łączyć.

Prostota drewna

Proste, drewniane ogrodzenie może być kojarzone z domkami letniskowymi, lub charakterystycznymi domami na wsi. Jednakże ogrodzenia drewniane nadal mogą pasować do współczesnej architektury. Drewno dobrej jakości można przemalować na prawie każdy kolor który będzie współgrać z kolorystyką ścian zewnętrznych domu. Do futurystycznego stylu budowy można wykorzystać kolory bieli lub szarości, które nadadzą ogrodzeniu nietradycyjnego i świeżego wyglądu. Drewno świetnie nadaje się do ogrodów, ponieważ jego naturalny kolor świetnie będzie pasować do różnego rodzaju kwiatów.

Metale, zieleń i bramy

Świetnym wyborem do domów na przedmieściach są metalowe ogrodzenia, ponieważ świetnie chronią przed obcymi ludźmi, a także chromatyczny wygląd może nadać bardziej wysublimowanego akcentu. Dodatkowo, biorąc pod uwagę projektowanie otoczenia domu, można dodać proste rzeźby zwierząt, które są kojarzone z posiadłościami zamożnych osób.
Tak samo jak przy drewnianych ogrodzeniach, zieleń świetnie pasuje do metalu, szczególnie wszelkiego rodzaju wijące się bluszcze, czy bujne krzaki róż.
Dodatkowo warto przemyśleć rodzaje bram jakie Nas interesują. Jeśli pragniemy bardziej rustykalnego wyglądu, dobrze jest wybierać proste, drewniane i nieautomatyczne bramy, jednakże jeśli chcemy być bardziej współcześni, to można zdecydować się na taką która jest ciężka i metalowa.

Dachy jako ważny aspekt estetyczny

Można by pomyśleć, że nie warto dobierać kolory dachu z kolorami ogrodzeń. Jednakże, wybierając rodzaje dachów warto kierować materiałem, z którego obie rzeczy są stworzone (Przykładowo: Drewniany dach do drewnianego ogrodzenia). Dodatkowo można się również kierować kolorystyką (Brązowe ogrodzenie do czerwonego dachu). Jednakże kolory i materiały można ze sobą mieszać, by osiągnąć bardziej eklektyczny wygląd domu i jego otoczenia. Świetnym materiałem nadających się dla bardziej modernistycznych domów jest kamień. Na rynku są dostępne betonowe bloczki, które świetnie imitują wygląd kamienia. Również można nadać takiemu ogrodzeniu akcentów z innego rodzaju kamienia (granit, marmur), lub metalu. Dzięki temu wygląd domu zachowa szeroko pojętą spójność i estetykę.

Warto dobrze przemyśleć dobór ogrodzenia. W końcu to aspekt posiadłości, która często jako pierwszy wpada w oko. Stąd warto wziąć pod uwagę:

  • Wykorzystanie zieleni
  • Mieszanie materiałów
  • Lokalizacja posiadłości

Płoty chronią nas przed obcymi, a także nadają intymności. Zależy od właściciela czego oczekuje od ogrodzenia domu. Często trzeba wybierać między prywatnością a otwartością, lecz w dzisiejszych czasach ludzie częściej decydują się na to pierwsze.

 

Dowiedz się więcej o ogrodzeniach z poradnika na https://www.rafil.pl/kolor-ogrodzenia-a-otoczenie-domu-o-czym-pamietac-wybierajac-kolor/

Michał

Dumny właściciel prężnie rozwijającej się w mieście rodzinnym firmy budowlano-wykończeniowej. W wolnym czasie lubi obejrzeć dobry film i wyjść z przyjaciółmi do restauracji. Zwolennik dzielenia się wiedzą w Internecie.

More Posts

Previous post Salon rustykalny – jak go stworzyć?
Next post Jak wykonać samodzielnie stojak na kwiaty?