Mała siłownia na poddaszu – 6 niezbędnych elementów wyposażenia

Mała siłownia na poddaszu – 6 niezbędnych elementów wyposażenia

Siłownia jest bardzo wygodnym pokojem w domu każdego sportowca. Po pierwsze nie trzeba marnować czasu na dojazd, po drugie możesz się komfortowo czuć podczas ćwiczeń, a po trzecie jest to o wiele tańsza opcja. Jedno urządzenie może kosztować tyle ile karnet na pół roku, a ze sprzętami kupimy raz, możemy nie rozstawać się przez resztę życia.
Natomiast może wydawać się bardzo ciężkie urządzać taką siłownię w domu, szczególnie jeżeli znajduje się na poddaszu, na którym jest bardzo mało miejsca. W tym tekście przedstawimy ci kilka pomysłów, dzięki którym twoja siłownia będzie niesamowitym miejscem do aktywnego spędzania każdego dnia.

Lustra we własnej siłowni

Od wielu lat wiadomo, że dzięki lustrom możemy optycznie powiększyć nasze pomieszczenie. Lutra przywieszone na chociaż jednej ścianie pokoju będzie nie tylko alternatywą dla małego pokoju, dodatkowo go rozświetli oraz będzie świetną motywacją podczas ćwiczeń, dzięki nim również zobaczysz czy dane ćwiczenia wykonujesz poprawnie.

Niskie urządzenia pod skosem

Poddasze najczęściej jest ze skosami, a jak zaoszczędzić dużą ilość miejsca? Niektóre urządzenia można położyć właśnie pod skosem, jednak warto, aby one wciąż były funkcjonale.
Warto pod skosem położyć ciężarki, maty do ćwiczeń lub przyrządy, na których siedzimy i przy używaniu nie będziemy zahaczać głową o sufit.
Dodatkowo można zorganizować sobie malutką szafeczkę na stroje, wodę czy buty.

Maty podłogowe

Maty podłogowe są świetnym wyborem, jeżeli wykonujemy dużą ilość ćwiczeń na ziemi, nie tylko będziemy mogli robić je bez butów, ale również przy upadku nie poczujemy bólu. Na matach podłogowych również możemy położyć ciężkie przyrządy do ćwiczeń, aby te nie zniszczyły naszych paneli.
Maty podłogowe będą świetnym zabezpieczeniem nie tylko dla pokoju, ale również dla ciebie.

Drabinki do ćwiczeń

Bardzo niski skos może być mało funkcjonalny dlatego, zamiast upychać tam przyrządy, do których będzie ciężko dosięgnąć można zamontować tam drabinkę, pod skosem będzie świetną wersją ćwiczenia, które wzmocni nie tylko nogi, ale również ręce.

Telewizor i jego wielofunkcyjność na siłowni

Własna siłownia umożliwia jedną bardzo ważną rzecz, dostęp do własnej muzyki. Muzykę można włączyć na różnych telewizyjnych kanałach, ale również dzięki funkcji smart tv na aplikacjach czy stronach internetowych.
Dodatkowo można odtworzyć filmy z ćwiczeniami prowadzonymi przez osoby znających się na sporcie.
Telewizor podczas ćwiczeń jest również świetnym wypełnieniem czasu, dzięki temu można nadrobić zaległości w ulubionym serialu podczas pożytecznych ćwiczeń.
Oprócz ćwiczenia na maszynach dzięki telewizorowi można również potańczyć, w internecie jest dostęp do wielu filmików pokazujących choreografie krok po kroku oraz istnieją gry, które pokazują Ci, jak masz tańczyć. A przecież taniec jest jedną z lepszych form uprawiania sportu.

Dekoracyjne obrazki

Aby siebie zmotywować, w takiej siłowni można przywiesić różne obrazki motywujące z cytatami sławnych ludzi, niesamowitych sportowców.
Dla motywacji można wydrukować plakat naszego wymarzonego ciała, który będzie motywował do ciężkiej pracy.
Mamy nadzieję, że nasze propozycje wpasują się w twoje upodobania i dzięki nam stworzysz swoją wymarzoną siłownię na wcześniej nieużywanym poddaszu. Więcej informacji znajdziecie pod adresem: https://www.magnatfarby.pl/pl/ekspert-radzi/jak-urzadzic-domowa-silownie-na-poddaszu-porady-eksperta

Previous post Impregnowanie betonu – zrób to sam!
Next post Ekseprt radzi na co zwrócić uwagę wybierając farbę do maszyn rolniczych