Poznaj najpopularniejsze rodzaje tynków do salonu. Dowiedz się, czym charakteryzują się poszczególne z nich i znajdź coś dla siebie!

Przez wzgląd na szybko rozwijający się rynek aranżacyjny oraz trendy zmieniające się w zawrotnym tempie- tynki dekoracyjne znów wracają do naszych łask. Ich ogromną zasługą jest gama możliwości. Mogą być delikatne i stanowić jedynie dopełnienie całości- lekki brokat, zmieniona faktura ściany. Istnieją również takie, które będą głównym motywem wnętrza- stanowcze marmury czy beton. Jako że wybór jest ogromny- postanowiliśmy przybliżyć kilka najczęściej wybieranych tynków ozdobnych, stanowiących filary obecnej mody.

Czy tynk dekoracyjny nadaje się do mojego salonu? Czym on właściwie jest i gdzie warto go zastosować.

Zacznijmy od paru podstaw. Przede wszystkim nie ma reguły, która wykluczałaby ten rodzaj zdobienia w jakimkolwiek wnętrzu. Każdy znajdzie coś odpowiedniego, grunt to odpowiednio dobrać wzór i strukturę.

Tynki ozdobne są specjalnym produktem, który pozwala na uzyskanie na ścianie pożądanej tekstury i barwy. Efekt jest bardzo trwały, a dodatkowo pozwala zamaskować wszelkie nierówności. Do położenia takiego tynku nie potrzeba specjalisty, musimy jedynie zapoznać się z instrukcją, gdyż każdy tynk wymaga lekko odmiennego przygotowania ściany i metody nakładania.

Ściany z betonu- imitacja surowego wnętrza.

Idealnie pasuje do wnętrz prostych, nowoczesnych i minimalistycznych. Jego stonowana barwa doda naszemu salonowi klasy, jak i wyciszy go. Jest to najlepiej imitujący swój wzorzec tynk dekoracyjny. Po nałożeniu możemy zauważyć typowe dla betonu przebarwienia i dziurki. Ten wybór pozwoli nam na wprowadzenie efektu surowych powierzchni, który ewidentnie nie zamierza wyjść z mody. Dodatkowym plusem imitacji betonu, jest to, że można ją w każdej chwili przemalować na dowolny kolor. Nie trzeba się więc obawiać, że nam się znudzi.

Marmur- klasyka, czy nowoczesny trend? Jak marmurowe tynki odmienią Twój salon.

Wspaniała alternatywa dla pięknego i drogiego kamienia. Marmurowe powierzchnie zwykle kojarzyły nam się z królewskim bogactwem, lecz coraz popularniejsze stają się w codziennych projektach. Co za tym idzie, istnieje coraz więcej zamienników tego drogiego kruszcu. Jednym z nich jest właśnie tynk marmurowy. Świetnie sprawdzi się on w salonie klasycznym, jak i nowoczesnym. Jego największą zaletą jest możliwość kontrolowania struktury. W zależności od sposobu, w jaki tynk zostanie położony. Może być on chropowaty lub dać efekt piaskowej w dotyku ściany. Dodatkowo występuje on na rynku w kilku wersjach kolorystycznych, ale radzimy stawiać na klasykę- marmurową biel.

Salon pełen blasku, czyli o możliwościach tynku z brokatem.

Ilość blasku w zależności jest od stylu, jaki ma panować w salonie. Tynki z brokatem są niesamowicie uniwersalne, gdyż najczęściej ilość brokatu możemy dozować sami. Co za tym idzie, decydujemy czy nasza ściana ma powalać blaskiem, czy też być delikatnie podkreślona. Atutem takiej dekoracji jest odbijanie światła, co rozjaśni salon, no i przede wszystkim zwróci uwagę każdego. Ważne jest, by kolor brokatu był odpowiednio dobrany do barwy tynku- srebro łączmy z chłodnymi odcieniami, a złoto z barwami ciepłymi. Jeśli chcemy jeszcze bardziej uwydatnić ścianę, dobierzmy ciekawą strukturę, dzięki której drobinki brokatu będą bardziej widoczne.

Tynki ozdobne świetnie sprawdzą się nie tylko w salonie, ale praktycznie w każdym pomieszczeniu, warto o tym pamiętać. Sprawią, że wnętrze stanie się oryginalne i ciekawe, co z pewnością będzie sprawiało nam radość każdego dnia.

https://www.magnatfarby.pl/en/ekspert-radzi/10-pomyslow-na-tynki-dekoracyjne-w-aranzacji-salonu

Related Posts