Projektowanie i budowa segmentów

Projektowanie i budowa segmentów

Wygląd zewnętrzny

Wygląd zewnętrzny segmentu przywołuje na myśl stare, zagraniczne filmy, czyli szereg identycznych domów, równo przystrzyżone trawniki, pięknie zdobione, estetyczne klomby. Tego typu osiedla wyglądają schludnie, bardzo estetycznie, oraz nowocześnie, nic dziwnego, że segmenty cieszą się taką popularnością.
Zazwyczaj przed budową osoby chętne do zamieszkania w segmencie wykupują działkę na której segment będzie wybudowany, potem projekt segmentu pokazywany jest jego przyszłym właścicielom, tak, aby każdy jego mieszkaniec był zadowolony z efektu finalnego.

Zalety segmentów

Jeśli mówimy o zaletach segmentów, mając oczywiście na uwadze ich budowę to trzeba wspomnieć o korzystnych cenach działek. Niższa cena nie oznacza wcale, że działki są gorsze, zwyczajnie wybudowanie segmentu wymaga mniejszej ilości miejsca niż budowa wolno stojącego domu. Koszta budowy również są niższe, w końcu podczas budowy segmentu używa się mniej materiału, chociażby ze względu na to, że jedną, lub dwie ściany dzielimy z sąsiadami, więc koszta dzielą się po połowie. Jednak wspólne ściany to nie jedyna przyczyna niższych kosztów, na korzystne ceny wpływa także fakt, że całość budujemy wspólnie, z sąsiadami, koszta budowy, oraz materiałów i ich transportów dzielą się na ilość mieszkańców segmentu.
domy-blizniakiKolejnym sposobem na oszczędność są wspólne instalacje, śmietniki, oraz wywóz śmieci.
Czas budowy co prawda uzależniony jest od tego w jakim tempie zapłacą przyszli mieszkańcy segmentu, ale korzystna cena warta jest uzbrojenia się w cierpliwość.

Kolejną zaletą są wewnętrzne inwestycje takie jak place zabaw, są o wiele bezpieczniejsze i czystsze niż place zabaw ogólnodostępne, ponadto na osiedlu segmentów sąsiedzi raczej znają się, chociaż z widzenia, więc dzieci łatwiej zawierają przyjaźnie na tego typu placu zabaw.
Nawierzchnia, podjazdy, oraz oświetlenie również są wybudowane w miejscach, które są dogodne dla mieszkańców segmentu, ponadto społeczność zamieszkująca segmenty może decydować we własnym zakresie o kolejnych inwestycjach.
Jak widać segmenty to spora oszczędność, ponadto posiadają sporo zalet, więc warto zainwestować w ich budowę.

Chciałbyś wiedzieć więcej na temat domów szeregowych ulokowanych w centralnej Polsce? Odwiedź sekcję Segmenty w Łodzi będącą częścią serwisu treedevelopment.com

Dawid

Niepoprawna marzycielka, wiecznie marzy od zbudowaniu własnego domu na szczycie drzewa baobabowego. W wolnych chwilach pracuje nad własną linią lamp ręcznie rzeźbionych w glinie w myśl nurty prymitywizmu zderzonego z kultem hitech.

More Posts

Previous post Charakterystyka skandynawskich lamp
administracja-nieruchomościami-w-warszawie10 Next post Outsourcing zarządzania. Łatwiejsza administracja nieruchomościami