RADOSNE KOLORY W NOWOCZESNEJ KUCHNI

RADOSNE KOLORY W NOWOCZESNEJ KUCHNI
Panująca moda na minimalizm, prostotę i ograniczenie palety barw w domu, nie przekreśla używania kolorów radosnych, wprowadzających do wnętrz trochę życia. Czy to drobne dodatki czy całe ściany pomalowane na zielono lub żółto nie skreślają poczucia luksusu, do którego dąży się we wzornictwie i architekturze. Jakie kolory będą odpowiednie do nowoczesnej kuchni? Odpowiedź na to pytanie jest obszerna, bo poza wyobraźnią, nic nie ogranicza nas w odpowiednim udekorowaniu naszego kuchennego zakątka.

Soczysta zieleń

Zieleń jest kolorem, który wprowadza w dobry, radosny nastrój i uspokaja. Ma nawet zdrowotne właściwości i łagodzi ból oczu po długim wpatrywaniu się w ekran komputera. Wbrew pozorom, zieleń idealnie pasuje do jasnej szarości, bieli oraz ciekawie współgra z metalicznymi sprzętami AGD. Połączenie surowości stylu industrialnego oraz soczystej zieleni na pewno da piorunujący efekt. Warto zauważyć, że pozwoli to na utrzymanie statusu luksusu przy odpowiednim ociepleniu wnętrza.
O wykorzystaniu zieleni w kuchni, można więcej się dowiedzieć pod adresem: https://www.sniezka.pl/poradniki/jak-dobrac-kolor/sciany-kuchni-w-kolorze-zielonym-najlepsze-inspiracje

Gorąca czerwień i kropla czerni

Doskonałym pomysłem na nowoczesne wnętrze kuchni jest połączenie kolorystyki czerwieni i czerni z elementami stalowej szarości sprzętów AGD. Dobrze jest wtedy zrezygnować z bogatych wzorów n a rzecz prostoty i minimalizmu. Do szuflad i szafek nie używajmy wtedy złotych czy bardzo zdobionych klamek, a proste, szare o ciemnym odcieniu uchwyty. W celu osłabienia jaskrawości czerwieni, warto pokusić się o jej łagodniejsze odcienie, jak na przykład elementy różu w postaci wazonu z kwiatami. Warto w takim przypadku posłużyć się oświetleniem o chłodniejszej iluminacji, ponieważ czerwień wprowadza duże ocieplenie do wnętrza.

Słoneczne barwy

Kolor żółty jest świetnym pomysł na motyw przewodni twojej kuchni. Rozjaśnia wnętrze, więc nawet zimą, kiedy wstajemy, poczujemy radosny dotyk Słońca. Barwę tą można zastosować szczególnie w kuchniach mniej oświetlonych, kiedy jej okna zwrócone są ku północy. W przypadku kiedy pomieszczenie jest naturalnie jasne, można dodać ciężkie, brązowe stoły aby zbić jaskrawość żółci, która również może mieć bledszy kolor. Nowoczesność wnętrz sprawia, że niemalże każdy kolor pasuje do szarości, więc bez problemu można zastosować połączenie z żółcią w naszej kuchni, aby wprowadzić wrażenie luksusu i powiększyć pomieszczenie.

Słodka pomarańcza

Pomarańcz kojarzy nam się z owocami, lekko kwaśnymi ale nadal słodkimi. Kojarzy nam się z latem i wzmacnia nasz apetyt. Nie trzeba się bać tej barwy w kuchni, wręcz przeciwnie, jest ona bardzo pożądana. Jej połączenie z szarością lub nawet czernią może dać efekt nowoczesności i luksusu, w połączeniu z bielą lub zielenią da poczucie świeżości oraz ciepła, które trudno czasami spotkać zimą. Podstawą do łączenia pomarańczy z innymi kolorami jest przede wszystkim to, jak chcemy się czuć i czego nam brakuje. Jest to doskonałe uzupełnienie zapotrzebowania na jasność bez przesadnego przejaskrawienia wnętrza.

Michał

Dumny właściciel prężnie rozwijającej się w mieście rodzinnym firmy budowlano-wykończeniowej. W wolnym czasie lubi obejrzeć dobry film i wyjść z przyjaciółmi do restauracji. Zwolennik dzielenia się wiedzą w Internecie.

More Posts

Related Posts

Michał

Dumny właściciel prężnie rozwijającej się w mieście rodzinnym firmy budowlano-wykończeniowej. W wolnym czasie lubi obejrzeć dobry film i wyjść z przyjaciółmi do restauracji. Zwolennik dzielenia się wiedzą w Internecie.