Remont salonu – jaki wybrać kolor ścian?

jak wybrać kolor ścian
Przy okazji remontu można zmienić klimat i styl salonu. Zwykle będzie się to wiązać ze zmianą jego kolorystyki. Inny kolor ścian najmocniej wpłynie na odmianę wnętrza. Ściany mają duży wpływ na wygląd salonu. Ich powierzchnia jest znaczna, więc i oddziaływanie koloru mocne. Kiedy wiadomo już, jaki ma być pokój dzienny, można wybrać odpowiedni kolor na ściany. Wybiera się taki, który pomoże zyskać wybrany charakter i klimat wnętrza. Opcji na dobry kolor dla salonu jest dużo. Najważniejsze to nie kierować się modą (albo nie tylko nią), a swoimi potrzebami. Wybrać trzeba barwy, które się lubi i które stworzą przyjemne miejsce.

Kolor do salonu – ściany neutralne czy wyraziste?

Dominująca kolorystyka nie musi być wprowadzona wraz z kolorem ścian. One mogą pozostać neutralne. Wtedy to wystrój będzie jedynym elementem wprowadzającym wyrazisty kolor. Jednak nawet wybierając neutralny kolor do salonu, trzeba się nad nim zastanowić. Popularne barwy ścian w salonie to biel, barwa kremowa, jasna szarość, beż. I nie jest wszystko jedno, co się wybierze. Do różnych pomysłów na aranżację pasować może taki lub inny kolor. Z barw wyrazistych często wybiera się błękit, łagodne odcienie pomarańczu, jasny róż, delikatny fiolet. Są to kolory dobre nawet do niedużego salonu. Nie pomniejszą go optycznie. W dużym można mieć i bardziej wyraziste kolory typu czerwień czy mocny róż. Takie jednak stosuje się zwykle na jedną ze ścian, pozostałe są spokojniejsze. Mniej czy bardziej, ale wyrazisty kolor dla salonu, to łatwiejsze zyskanie wybranej atmosfery. Trudniej jednak będzie zmienić wygląd wnętrza, kiedy zapragnie się zmian. Przy neutralnych kolorach jest to prostsze, bo zwykle kolor ścian może pasować i przy nowej aranżacji.

Jaki kolor dla salonu, by było najprzyjemniej

W pierwszej kolejności najlepiej się nie ograniczać, tylko wsłuchać się w swoje marzenia. Czas na spokojniejszy namysł będzie później. Kiedy ktoś najlepiej czuje się na łonie natury, to może mieć salon, w którym będzie się czuć podobnie. Idealne kolory do salonu wtedy (dotyczy to też ścian) to beż, szarość, zieleń, brąz i błękit. Są osoby, które uwielbiają słoneczne klimaty Indii, Włoch czy te znane z plaży. Odpowiedni kolor do salonu w bloku i można się poczuć, jakby było się w domku niedaleko plaży albo w ulubionym regionie świata. Idealny do wypoczynku jest sielski, romantyczny, jasny salon. Taki pomogą zyskać ściany kremowe, jasnoróżowe oraz białe. Kiedy już znajdzie się pomysł, trzeba zastanowić się nad kilkoma kwestiami. Musi być on zgodny z potrzebami takimi jak np. poczucie stabilności, bezpieczeństwa, przestrzeni. Kolor wybrany dla salonu i jego klimat muszą podobać się wszystkim domownikom. Ważne jest, czy kolor ścian nie pomniejszy małego wnętrza. Oddziaływanie koloru na psychikę to kolejna ważna kwestia. Trzeba wybrać taki, którego wpływ będzie pozytywny i najbardziej pożądany. Nie należy się spieszyć. Wybór kolorów dla salonu to poważna decyzja. Nie należy obawiać się oryginalnych pomysłów. Trzeba tylko dobrze je przemyśleć, zanim zacznie się je realizować. Więcej inspiracji znajdziecie pod adresem: https://www.magnatfarby.pl/ekspert-radzi/jak-wybierac-kolory-do-salonu-kolorystyka-wnetrz

Michał

Dumny właściciel prężnie rozwijającej się w mieście rodzinnym firmy budowlano-wykończeniowej. W wolnym czasie lubi obejrzeć dobry film i wyjść z przyjaciółmi do restauracji. Zwolennik dzielenia się wiedzą w Internecie.

More Posts

Related Posts

Michał

Dumny właściciel prężnie rozwijającej się w mieście rodzinnym firmy budowlano-wykończeniowej. W wolnym czasie lubi obejrzeć dobry film i wyjść z przyjaciółmi do restauracji. Zwolennik dzielenia się wiedzą w Internecie.