Sypialnia w kolorze taupe – jaki to kolor i dlaczego warto go stosować?

Pierwsze pytanie, które nasuwa się nam, po przeczytaniu nagłówka, to na pewno – „czym jest kolor taupe?” Jest to nic innego, jak barwa neutralna pomiędzy brązem a szarością. Kolor jest bardzo neutralny, subtelny i stanowi doskonały podkład dla osób kochających tradycyjność i przytulność we wnętrzach. Ten delikatny odcień świetnie sprawdzi się w wykorzystaniu na pomalowanie ścian sypialni.

Jaki kolor najlepiej pasuje do taupe – sprawdźmy to!

Mimo, iż taupe jest uważany za neutralny odcień tak naprawdę można spotkać jego ciepłe i chłodniejsze wersje. Te cieplejsze są lepiej uwidocznione poprzez dodatek tonów czerwieni, różu, czy fioletu. Natomiast chcąc ochłodzić nieco kolorystykę taupe będzie on wówczas zauważalny przy zastosowaniu większej ilości szarości, zieleni.

Dlatego też w zależności od naszych preferencji i gustu mamy takie możliwości:

– chłodny kolor taupe sprawdzi się najlepiej we wnętrzach współczesnych w połączeniu z barwami przypominającymi „poplamioną herbatę” – uzyskamy wrażenie kojącej, spokojnej aury pomieszczenia, dlatego będzie stanowił świetne rozwiązanie w sypialniach, łazienkach

– ciepły taupe w kompozycji z różem, czerwienią będzie wnosił do wnętrz klasę oraz wrażenie luksusu, a zarazem przytulność – tutaj równie dobrze znajdzie zastosowanie w sypialniach, salonach, czy jadalniach.

Kilka trików w dekorowaniu, by kolor taupe nabrał smaku

  1. By wydobyć głębię z farby w kolorze taupe można go połączyć z drewnem, bielą lub chromem i srebrem, czy złotem
  2. Utwórz kombinację z szarością i błękitem, by stworzyć nowoczesny wygląd
  3. Łącz odcień z podobnymi, które stanowią główne elementy całego pomieszczenia
  4. Aby nadać wyrazistości możliwe jest lawirowanie pomiędzy przeciwnymi odcieniami
  5. Chcesz sprawić, by pokój wydawał się optycznie większy? Użyj delikatniejszego odcienia taupe, który odbija promienie świetlne
  6. Aranżując wnętrza warto postawić na intensywniejszy, głębszy ton, by wydobyć ciepło

Oh, jak przytulnie! Kolor taupe w sypialni

Sypialnia to bez wątpienia miejsce naszej regeneracji, odpoczynku od dnia spędzonego w pracy, uczelni i to właśnie tutaj chcemy poczuć się zrelaksowani i nabrać sił na kolejny dzień. Dlatego tak istotne jest, aby czuć się w niej przytulnie.

Po pierwsze – pluszowo!

Dodatek pluszowych poduszek, podnóżków, czy kocy sprawi, że w naszej „taupeowej” sypialni będzie iście królewsko.

Po drugie – romantycznie!

Sypialnia pomalowana na kolor taupe bardzo dobrze współgra z drapowanymi zasłonami, toaletką, czy biurkiem, przy którym przygotowujemy poranny makijaż, czy lekkie szkice. Stworzy się przez to przytulny kącik.

Po trzecie – przytulnie i ciepło!

By uwydatnić jeszcze więcej ciepła z naszej sypialni bez wątpienia świetnym pomysłem może okazać się dodatek naturalnych materiałów jak skóra, drewno, czy metale szlachetne. Detale wydobędą z wnętrza urok i czar, a na tym nam zależy.Podsumowanie: Gdy chcemy, by główną kanwą naszej sypialni był kolor neutralny, ciepły, ale zarazem bardzo nowoczesny i nadający naszemu wnętrzu nutki tajemniczości i intymności, bez wątpienia nasz wybór powinien paść na farbę w kolorze taupe. Ten kolaż brązów i szarości będzie doskonałym wyborem!

 

https://www.sniezka.pl/poradniki/jak-dobrac-kolor/sypialnia-w-kolorze-taupe-pomysly-aranzacyjne

Related Posts