Systemy przesuwne aluminiowe – co warto o nich wiedzieć?

Aluminiowe systemy przesuwne cieszą się dziś bardzo dużą popularnością. Stosowane są w coraz większej ilości domów. Wynika to z tego, iż korzystanie z tego typu systemu wiąże się z wieloma zaletami. Przede wszystkim systemy przesuwane aluminiowe są solidne i trwałe. Charakteryzują się dużą odpornością na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Poza tym odporne są na działanie warunków atmosferycznych. Co zatem warto wiedzieć o przesuwnych systemach aluminiowych?

Systemy przesuwne aluminiowe

Dziś na rynku dostępne są różne rodzaje przesuwnych systemów aluminiowych. Różnią się zastosowaniem, funkcjonalnością wyglądem oraz stopniem izolacji cieplnej i akustycznej. Systemy aluminiowe montowane są w wielu typach budynków i pomieszczeń. Powszechnie swoje zastosowanie znajdują w domach jednorodzinnych. Poza tym montowane są często również w hotelach czy apartamentowcach. Ogromną zaletą systemów przesuwnych aluminiowych jest na pewno duża oszczędność miejsca wokół przeszkleń. Daje to bardzo duże możliwości aranżacyjne.

Termoizolacja systemów przesuwnych aluminiowych

To, co z pewnością wyróżnia systemy przesuwne aluminiowe to bardzo dobra termoizolacja. Okna z przesuwnym systemem aluminiowym spełniają wszelkie wymogi cieplne. To nowoczesne rozwiązanie w zakresie stolarki energooszczędnej. Na to, że tego typu systemy spełniają wysokie parametry izolacyjne, wpływ ma ich konstrukcja. Przesuwne systemy aluminiowe wyposażone są bowiem w wielokomorową konstrukcję profili, nowoczesną przekładnię termiczną oraz wkłady termiczne. Dzięki temu możliwe jest zapewnienie optymalnej temperatury w pomieszczeniach.

Bezpieczeństwo i wygoda

Omawiając temat systemów przesuwanych aluminiowych, nie można pominąć kwestii bezpieczeństwa. Cechą charakterystyczną tego typu systemów jest bowiem ich wytrzymała konstrukcja. Zwłaszcza jeśli zastosowane zostaną wysokogatunkowe okucia. Dzięki temu istnieje możliwość montażu stabilnych drzwi i okien przesuwnych. Nie da się ukryć, że zastosowanie systemu przesuwnego aluminiowego sprawia, że korzystanie choćby z drzwi tarasowych staje się niezwykle łatwe i lekkie.

Zastosowanie systemów przesuwnych aluminiowych

Jak wspomniano, okna i drzwi z systemem przesuwnym aluminiowym swoje zastosowanie najczęściej znajdują w domach jednorodzinnych, hotelach czy apartamentowcach. Nie są to jednak wszystkie miejsca, w których taki system można zamontować. Często wykorzystywany jest również choćby w kawiarniach czy restauracjach. Mowa tu zarówno o lokalach z dużym metrażem, jak i o tych mniejszych. Jak bowiem wskazano, systemy przesuwne to oszczędność przestrzeni. Co ciekawe, tego typu systemy mogą być również wykorzystywane jako ruchome ściany. Pozwala to na stworzenie ciekawej i oryginalnej aranżacji w pomieszczeniu. Systemy przesuwne mogą być także stosowane w szafach i garderobach. Dzięki temu rozwiązaniu korzystanie z tych mebli jest po prostu wygodniejsze. Warto zatem zapoznać się z ofertą producentów tego typu systemów i sprawdzić, jakie dziś dostępne są rozwiązania.

Related Posts