Urządzanie kuchni – na co zwrócić uwagę?

Kuchnia to serce domu – to tutaj przygotowujemy posiłki dla naszych najbliższych. Gotowanie jest również świetnym sposobem na spędzanie czasu z przyjaciółmi i zacieśnianie więzów z rodziną.

Według badań Millward Brown 87% Polek w wieku 25-55 lat ma pozytywny stosunek do gotowania, w tym 41% zadeklarowało, że lubi gotować, połowa Polek gotuje codziennie. Bez względu na to, czy gotujemy często, czy okazjonalnie, dobrze urządzona kuchnia to gwarancja czerpania przyjemności z gotowania.

Plan kuchni

Planując rozmieszczenie pomieszczeń w kuchni, warto zastanowić się, czy kuchnia będzie otwarta czy zamknięta. Jeśli lubimy gotować wspólnie z rodziną i traktujemy to jako wspólne spędzanie czasu, wybierzmy kuchnię otwartą. Jeśli natomiast kuchnia jest naszą świątynią i nie lubimy, gdy ktoś ingeruje w naszą pracę, lepszym wyborem będzie tradycyjna kuchnia.

Planując otwartą kuchnię trzeba zadbać o dobrą wentylację, by aromat przygotowywanych potraw nie unosił się w salonie. Bardzo duże znaczenie ma także rozmieszczenie stref – przechowywania, zmywania, przygotowywania i gotowania. Złotą zasadą projektowania przestrzeni kuchennej jest trójkąt roboczy, który obrazuje położenie trzech kluczowych elementów – kuchenki, zlewu i lodówki.

kuchnia

Malowanie ścian w kuchni

Kolor ścian w kuchni powinien komponować się z barwą frontów oraz blatów. Jeśli posiadamy kuchnię otwartą, możemy pomalować ją na te same kolory co salon. Jeśli, natomiast chcemy podkreślić jej odrębność, zastosujmy inną barwę. Pamiętajmy jednak, by w kuchni nie stosować tych samych farb co w innych pomieszczeniach.

W kuchni najlepiej sprawdzi się farba odporna na zmywanie, szorowanie oraz działanie detergentów. Dzięki odpowiedniej farbie nie będziemy się martwić o plamy z pryskającego oleju, rozlanego soku czy pomidorowego sosu. Więcej porad, dotyczących farb do kuchni, dostępnych jest na stronie marki Śniezka: http://www.sniezka.pl/porady-techniczne/dobor-odpowiedniej-farby-do-kuchni-ekspert-radzi.

Michał

Dumny właściciel prężnie rozwijającej się w mieście rodzinnym firmy budowlano-wykończeniowej. W wolnym czasie lubi obejrzeć dobry film i wyjść z przyjaciółmi do restauracji. Zwolennik dzielenia się wiedzą w Internecie.

More Posts

Related Posts

Michał

Dumny właściciel prężnie rozwijającej się w mieście rodzinnym firmy budowlano-wykończeniowej. W wolnym czasie lubi obejrzeć dobry film i wyjść z przyjaciółmi do restauracji. Zwolennik dzielenia się wiedzą w Internecie.