W co wyposażyć łazienke?

W co wyposażyć łazienke?

Łazienkę wyposażamy w ceramikę sanitarną, czyli sedesy, umywalki, bidety oraz wanny (które najczęściej powstają z akrylu, ale bywa że i ze szlachetniejszych materiałów) oraz prysznice. Jeśli mamy już tę bazę, dobieramy baterie, dysze, panele, drążki i inne elementy, które określa się mianem armatura łazienkowa.

Rozwiązania do łazienki

Jeśli chcemy, aby w naszej łazience znajdował się prysznic, dobieramy odpowiednie drzwi prysznicowe, które mogą być przesuwane, składane lub uchylane. Drzwi prysznicowe powstają ze szkła, natomiast jeśli wybieramy kabinę prysznicową, wbudowane w nie drzwi są często plastikowe. Szklane drzwi wmontowane między ściankami, które również mogą być ze szkła, uchodzą za bardziej eleganckie. Doskonale takie drzwi prysznicowe nadają się do nowoczesnych, ascetycznych wnętrz.

lazienka z klasaDo kabiny prysznicowej dobiera się także brodzik. Brodziki mogą powstawać z takich materiałów jak stal, ceramika czy akryl. Warto jednak mieć na uwadze, że akrylowe brodziki i plastikowe drzwi prysznicowe mogą nie przetrwać próby czasu. Lepiej zdecydować się na brodzik ceramiczny oraz drzwi wykonana ze szkła. Takie rozwiązanie z czasem z pewnością się opłaci. Armatura łazienkowa, jaka znajduje zastosowanie w prysznicach, to przede wszystkim dysze prysznicowe, deszczownice, słuchawki, drążki przytrzymujące te słuchawki, a także panele prysznicowe.

Rozwiązania dla wanien

Inna armatura łazienkowa stosowana jest w przypadku wanien. Są to zazwyczaj baterie wannowe, czyli kran oraz słuchawka prysznicowa. Jeśli nasza wanna przylega do ścian, stosuje się armaturę naścienną, jeśli zaś wanna jest wolnostojąca, armatura również powinna być wolnostojąca. Taka bateria może „wychodzić” z ziemi. Armatura do łazienek zazwyczaj przybiera kolor błyszczącego srebra, jest bowiem wykonana z chromu. W sklepach jednak znajdziemy także armaturę o matowej powierzchni, a także w różnych wariantach kolorystycznych, np. złota, mosiądzu lub miedzi. W sklepach bez trudu znajdziemy dowolny rodzaj armatury.

kolory-farb Previous post Wybieramy farby do ścian
kinkiety Next post Kinkiet jako dekoracyjny element