Wykładzina dywanowa – z włókien sztucznych czy naturalnych?

Wykładzina dywanowa – z włókien sztucznych czy naturalnych?

Miękkie w dotyku, efektowne, a przy tym trwałe – nowoczesne wykładziny dywanowe cieszą się coraz większą popularnością zarówno w domach i mieszkaniach Polaków, jak i również w obiektach biurowych i komercyjnych. Tworzą przyjemną dla oka przestrzeń, wprowadzają do niej przytulność i dodatkowo można kupić je w wielu interesujących wariantach do wyboru.

Wykładziny dywanowe produkuje się zasadniczo z dwóch rodzajów materiałów – są to włókna sztuczne oraz włókna naturalne. W sprzedaży można spotkać się również wykładzinami z materiałów mieszanych, które łączą włókna naturalne ze sztucznymi.

Rodzaje wykładzin z włókien sztucznych

Wykładziny z włókien sztucznych:
• polipropylenowe – odporne na zabrudzenia, łatwe w czyszczeniu, ale mało odporne na ścieranie, a także narażone na odgniecenia
• poliestrowe – łatwe do czyszczenia i bardzo mocne
• poliamidowe – najtrwalsze, odporne na ścieranie i również łatwe w czyszczeniu

Wykładziny z włókien sztucznych są najpopularniejsze, co zawdzięczają głównie swojej przystępnej cenie. Doskonale nadają się do intensywnie użytkowanych pomieszczeń, na przykład wykładziny Carpet Concept. Można kupić je zarówno w wariancie w rolce, jak i w praktycznej formie płytek dywanowych.

Rodzaje wykładzin z włókien naturalnych

kolorowe-wykladziny

Wykładziny z włókien naturalnych:
• wełniane – sprężyste, elastyczne, nie gniotą się tak bardzo, także mają zdolność do wchłaniania nadmiaru wilgoci i oddawania jej wtedy, gdy powietrze jest suche, są trudniejsze w utrzymaniu w czystości
• z juty, sizalu i morskich traw – wytrzymałe, estetyczne, ale trudne w czyszczeniu, które może odbywać się tylko na sucho

Wykładziny z włókien mieszanych

W tym przypadku łączy się włókna sztuczne z naturalnymi, aby uzyskać optymalny produkt – wytrzymały z jednoczesnymi atutami naturalnego surowca.

Wobec tego jeżeli chodzi o wytrzymałość i trwałość wykładziny, najlepszym wyborem będzie ta z włókien sztucznych. Gdy z kolei chodzi o mało uczęszczane pomieszczenia, które nie będą narażone na zabrudzenia, na przykład sypialnię, wtedy wykładziny wełniane mogą być ciekawą alternatywą dla sztucznych włókien.

Więcej informacji na temat wykładzin Carpet Concept znaleźć można pod adresem: http://www.wykladzinywapol.pl/polecane-produkty/carpet-concept.

Michał

Dumny właściciel prężnie rozwijającej się w mieście rodzinnym firmy budowlano-wykończeniowej. W wolnym czasie lubi obejrzeć dobry film i wyjść z przyjaciółmi do restauracji. Zwolennik dzielenia się wiedzą w Internecie.

More Posts

skandynawskie meble Previous post Unikalne meble do oryginalnego wnętrza
dom-modulowy Next post Wykorzystanie kontenerów budowlanych zaoszczędzi czas i pieniądze