Wykończenie mieszkania i wybór podłogi

Wykończenie mieszkania i wybór podłogi

Każdy chciałby mieć dom wykończony dokładnie tak jak sobie to zaplanował, dlatego gdy po wybudowaniu lub zakupie domu przychodzi czas na prace wykończeniowe, możemy puścić wodze fantazji. Ważnym krokiem jest trzymanie się ustalonego planu w każdym pomieszczeniu aby później nie wynikały niepotrzebne problemy. Odpowiedni dobór materiałów jest równie ważny jak wybór mebli, a może nawet ważniejszy. Trzeba zastanowić się nad kolorystyką i stylem każdego pomieszczenia.

Podłogi i posadzki

posadzki epoksydoweWybierając podłogi należy zadbać o to, aby były one odpowiednio dobrane dla kuchni, łazienki lub innego pomieszczenia. W pokojach polecane są podłogi drewniane lub panele ze względu na wygodę, cenę i estetyczność. Panele to dość tani sposób na nadanie pomieszczeniom elegancji dzięki ich wzorom, które sugerują wysoką wartość. Łazienki i kuchnie zazwyczaj posiadają podłogi pokryte płytkami co ułatwia utrzymanie ich w czystości, lecz coraz więcej osób decyduje się na posadzki epoksydowe i poliuretanowe. Takie posadzki mają bardzo wysoką odporność chemiczną, zapewniają lepszą przyczepność i nadają elegancji, ponieważ wyglądają jak jedna wielka warstwa drogiego materiału. Posadzki epoksydowe znakomicie nadają się do garażu lub na taras i schody.

Ściany i sufity

Wykańczając mieszkanie musimy wybrać kolory ścian, sufitów i oświetlenie pasujące do klimatu całego pomieszczenia. Większość osób decyduje się pokrywać ściany farbą, rzadziej panelami i płytkami. Płytki oczywiście są wykorzystywane w łazienkach, czasem w kuchniach i na korytarzach. Często stosowane są dodatki kamienne, które znakomicie sprawdzają się na schodach i w salonach. Odpowiednie oświetlenie jest jednym z najważniejszych czynników w zapewnieniu klimatu pasującego do naszych wyobrażeń. Bardzo popularne są podwieszane sufity i oświetlenie halogenowe, jednak warto pamiętać aby nie przesadzać z takim rozwiązaniem i nie montować halogenów w każdym pokoju. Ciekawym rozwiązaniem są listwy LED, które poza oświetleniem pokoju nadają mu elegancki wygląd i mogą służyć nawet za dodatkową ozdobę.

podłogi Previous post Podłogi w hotelach – wykładziny nie takim złym pomysłem?
Next post Słońce, które daje prąd