Inteligentne budynki ? rozwiązanie XXI wieku

Wyobraź sobie sytuację: podjeżdżasz pod dom, naciskasz pilota po czym otwierana jest brama wjazdowa. Drzwi od garażu podnoszą się automatycznie, brama zasuwa się za twoim samochodem. Wchodzisz do domu, oświetlenie jest już włączone, w tle leci delikatna, relaksująca muzyka. Kto wykonał te wszystkie czynności w momencie kiedy parkowałeś swój samochód? Oczywiście inteligentny dom.

Integracja elementów budynku
Technologia XXI pozwoliła na skonstruowanie układów integrujących poszczególne elementy domów, takie jak systemy ogrzewania, oświetlenia czy też systemy antywłamaniowe. Dziedzina, która pozwala na takie modyfikacje to automatyka domowa, przekształcając budynek w inteligentny dom. Za pomocą dostarczonego oprogramowania z jednego miejsca możliwe jest sterowanie praktycznie każdym układem znajdującym się w poszczególnych pomieszczeniach. Brzmi jak dom z filmu science-fiction? Już nie, rozwiązania takie są stosowane coraz częściej!Jak dokonać takich modyfikacji?
To pytanie zadaje sobie każdy miłośnik takich rozwiązań. Na początku oczywiście skontaktować musimy się z wykwalifikowaną firmą, zajmującą się instalacją modułów odpowiedzialnych za inteligentny dom. Konsultanci z pewnością rozwieją wszystkie wątpliwości oraz wysłuchają preferencji i życzeń w stosunku do danego systemu. Modyfikacja taka nie należy jednak do najprostszych. Dlatego dobrym rozwiązaniem jest pomyślenie stosunkowo wcześnie o jej zastosowaniu, kiedy nasz dom nie jest jeszcze wykończony. Instalacja systemu zakłada bowiem ingerencję w układy elektryczne, co może skończyć się rozkuwaniem ścian, a tego z pewnością każdy chciałby sobie zaoszczędzić.

Related Posts