Jaką baterię wybrać do umywalki?

Współczesną łazienkę charakteryzuje jednoczesna funkcjonalność oraz elegancja. Obok praktycznej strony, która wiąże się przede wszystkim z codzienną higieną, istotna jest także estetyka pomieszczenia. Wszystko dlatego, iż pomieszczenia tego typu pozwalają również na relaks i ulgę po ciężkim dniu. Dlatego odpowiedni wybór elementów, które sprawdzają się w swojej praktycznej roli jest równie ważny, co ich harmonijny dobór. Zarówno pod względem kolorystyki, designu, jak również całościowego designu wnętrza.

Podstawowe wyposażenie łazienek – baterie umywalkowe

Do najbardziej standardowych elementów, które spotyka się w łazienkach, należą kabiny prysznicowe lub wanny a także umywalki. Uzupełnieniem tych elementów są baterie. To one pozwalają na czerpanie wody bieżącej, sterowanie intensywnością strumienia, czy również jego temperaturą. Baterie umywalkowe mogą wydawać się elementem dość błahym. Pozornie ich wybór nie stanowi problemu. W końcu wystarczy udać się do sklepu lub na stronę internetową, która oferuje produkty tego typu i wybrać baterię. W praktyce jednak okazuje się to trochę trudniejsze. Można sięgnąć po pierwszą, lepszą rzecz, która rzuci się w oczy, ale od razu rodzi się pytanie, czy pasować będzie do wnętrza. W głowie pojawiają się wzory płytek, kolor umywalki, szafki, całe wyposażenie, które nagle kręci się wokół kranu, który miałby to wszystko spiąć w jedną całość i stanowić punkt centralny.
Oczywiście, aż tak źle nie jest. Jednak warto zwrócić uwagę na praktyczne aspekty podczas dokonywania zakupu:

  •  wielkość umywalki,
  •  to, czy bateria będzie przymocowana do umywalki, czy do ściany, chociaż tego rodzaju dylematy częściej mają miejsce w przypadku wanien
  •  jaka wysokość kranu zapewni wygodne korzystanie z tego elementu armatury sanitarne
  •  jaka długość baterii pozwoli uniknąć rozbryzgu wody w trakcie jego użytkowania
  •  czy jej design komponuje się z wnętrzem

Chociaż to tylko bateria, jak widać odpowiedni dobór tego elementu rzutuje na całą kompozycję wnętrza, ale również jego funkcjonalność.

Nowoczesne wnętrza a baterie umywalkowe

Coraz częściej stwierdzić, co jest wnętrzem nowoczesnym, a co nim nie jest. I chyba można śmiało powiedzieć, że nowoczesne wnętrze to przede wszystkim przestrzeń zindywidualizowana, dopasowana do gustu jej lokatorów. To samo tyczy się łazienek. Chociaż w ich przypadku pojawiają się pewne standardy, które można określić jako modne. Jednym z nich są umywalki nablatowe. Oczywiście nie jest to tylko fantasmagoria i wymysł producentów, którzy wprowadzili na rynek nowy typ produktu, by napędzić podaż. Tego rodzaju rozwiązanie jest równie praktyczne, co eleganckie.

Kojarzy się z przestrzeniami ekskluzywnymi, niczym w spa. A przecież wykończenie łazienki to dość spory koszt. Natomiast jej remont przeprowadza się sporadycznie, w szczególności ten gruntowy. Każdy poszukuje przede wszystkim trwałego rozwiązania. Takim są właśnie umywalki nablatowe. Jednak warto znaleźć również baterię umywalkową, która będzie się z nimi komponować. W tej kategorii produktów doskonale sprawdzają się elementy czarne. Jest to kolor kojarzący się z luksusem, enigmatyczny, wyrazisty, a jednocześnie nie rzuca się w oczy. Jego zaletą jest to, iż łączy się z wieloma barwami i tak na prawdę ciężko znaleźć kolor, do którego czarny nie będzie pasować. Jeśli znaleźć baterię umywalkową, która posiada dodatkowo elementy w kolorze miedzi, czy złota, otrzymany wystrój na miarę współczesnych standardów. Właśnie tego typu rozwiązania, które w zaskakujący sposób łączą uniwersalność z oryginalnością są cenione najbardziej.

Related Posts