Salon rustykalny – jak go stworzyć?

Jak urządzić rustykalny salon – poradnik

Nowoczesne style aranżacyjne mogą być zbyt przytłaczające dla osób, które lubią przebywać w przytulnych wnętrzach o ciepłym charakterze. Kiedy marzy nam się powrót do korzeni i tradycji, nowoczesny salon możemy przemienić w ten z nutą stylu rustykalnego. Dzięki temu pomieszczenie będzie przywodziło na myśl dzieciństwo i rodzinne ciepło, a jednocześnie pozostanie stylowe i eleganckie. Jak tego dokonać?

Salon rustykalny aranżacje – co należy wiedzieć?

Przed przystąpieniem do urządzania rustykalnego, lecz modnego salonu, należy poznać główne cechy tego szczególnego stylu. Jak zatem wygląda rustykalne wnętrze? Pomieszczenie tego typu powinno być przepełnione najbardziej cenionym surowcem, czyli drewnem. Drewno może trafić na podłogi, na ściany i na sufit. Możemy wprowadzić je również w formie mebli i dodatków. Istotny jest także ich jak najnaturalniejszy, najlepiej przyprószony starością wygląd. Kolejna kwestia to kolory – jasne, ciepłe, przytłumione – oraz materiały – również naturalne, czyli takie jak len, bawełna, skóra i wełna. Styl rustykalny nie lubi natomiast gładkich, lśniących powierzchni typu szkło, plastik czy metal. Tych zatem starajmy się unikać nawet w nowoczesnym salonie.

Salon rustykalny nowoczesny – czy takie połączenie jest możliwe?

Nowoczesne wnętrza są minimalistyczne i nieco surowe. Podobnie jak styl rustykalny wykorzystują jednak naturalne drewno, dlatego połączenie nowoczesności z tradycją nie stanowi aż tak wielkiego wyzwania, jak mogłoby się wydawać. Bez trudu stworzymy zatem salon skandynawsko-rustykalny czy rustykalno-minimalistyczny. Wybierzmy więc drewniane podłogi i pokryjmy ściany starannie wykonanymi belkami, a wyposażenie wnętrza dobierzmy według nowoczesnych trendów. Możemy również zabrać się za to z drugiej strony – nowoczesny salon wzbogacając o rustykalne dodatki, takie jak drewniane abażury, narzuty z futrem, drewniane belki sufitowe i meble z naturalnego drewna.

Rustykalny salon inspiracje – dodatki

Jeśli chcemy, aby nasz salon nabrał rustykalnego klimatu bez konieczności przeprowadzania remontu czy wymieniania wszystkich mebli, możemy zadbać o wprowadzenie do tego wnętrza bardziej swojskich dodatków. Wśród nich najbardziej charakterystyczne będą wszelkie wyroby rękodzielnicze, takie jak tkane dywany, koronkowe firanki, haftowane obrusy czy plecione z wikliny kosze lub doniczki. Prostymi, lecz wyrazistymi akcentami mogą stać się także zasłony w kwiatowe wzory czy pledy imitujące owczą skórę. Na ściany warto zaprosić natomiast ręcznie malowane obrazy lub mocno zdobione drewniane ramy luster.

Dowiedz się więcej z poradnika na https://www.magnatfarby.pl/pl/ekspert-radzi/jak-wybrac-kolor-farb-do-wnetrza-w-stylu-rustykalnym-porady-eksperta

Previous post Esencja Prowansji w Twojej łazience
Next post Jak ogrodzenie może zmienić wizerunek naszego domu?