Grunty polimerowe i ich właściwości

właściowści guntów polimerowych

Grunty polimerowe rosnącą popularność zawdzięczają swoim specyficznym właściwościom. Są odporniejsze od alternatywnych produktów, lepiej znoszą działanie czynników mechanicznych i atmosferycznych. Można je stosować na różnych podłożach, a do tego nadają się jako baza pod malowanie, tapetowanie czy układanie płytek. Grunt polimerowy sprawdza się w wydajnym szpachlowaniu maszynowym. Można go stosować podczas wykańczania wnętrz oraz na zewnątrz.

Grunt polimerowy głęboko penetrujący

W starym budownictwie ściany wymagają szczególnego wzmocnienia. Warto wtedy zastosować grunt polimerowy głęboko penetrujący, który zwiąże poszczególne warstwy podłoża. I ułatwi nakładanie kolejnych produktów. Grunty polimerowe z powodzeniem stosuje się w łazienkach i kuchniach. Co ciekawe, można nimi pokrywać nawet kafelki. Zamiast gruntownego remontu, chętnie wybieranym rozwiązaniem jest odświeżenie wnętrza. Można to zrobić poprzez pomalowanie płytek na nowy kolor. Wcześniej trzeba je jednak dokładnie oczyścić i przygotować do pokrycia wodoodporną farbą. Grunt polimerowy sprawia, że dotychczas śliska powierzchnia staje się bardziej chropowata. I dzięki temu łatwiej ją pomalować. Przed każdym gruntowaniem, płytki czy też ściany wymagają dokładnego przygotowania. W pierwszej kolejności wypełnia się wszystkie ubytki i pęknięcia. Potem przychodzi czas na odkurzenie oraz pozbycie się pyłu z nawierzchni.

Grunt szczepny polimerowy

Odmiana gruntów polimerowych, którą wykorzystuje się do zadań specjalnych. Grunt szczepny nakłada się przed malowaniem różnych powierzchni, w tym betonu, cegły czy tynku. Sprawdza się na podłożach gładkich, zwiększając ich przyczepność i ułatwiając pokrywanie farbą lub klejem. Grunt szczepny polimerowy zyskuje na znaczeniu także za sprawą popularyzacji płyt gipsowo-kartonowych. Te ostatnie wymagają wyrównania i przygotowania przed malowaniem. Nowoczesny produkt gruntujący sprawdzi się tutaj najlepiej. Ograniczając chłonność podłoża, grunt zapobiega powstawaniu późniejszych przebarwień. Wyrównana z jego pomocą powierzchnia lepiej reaguje na nakładanie kolejnych produktów, gładzi i farby. Zastosowanie gruntu jest wskazane zwłaszcza na starszych ścianach, których struktura nie jest już zbyt spójna. Pominięcie tego etapu może w najbliższej przyszłości skutkować odpadaniem fragmentów ściany czy łuszczeniem się farby. Dobrej jakości grunt bywa pomocny w wykańczaniu nowych wnętrz. Spaja podłoże od środka, jednocześnie zwiększając przyczepność dla kolejnych, końcowych już warstw. Więcej informacji znajdziecie w poradniku: https://www.acrylputz.pl/strefa-zawodowca/porady-techniczne/grunty-polimerowe-wlasciwosci-i-zastosowanie

Michał

Dumny właściciel prężnie rozwijającej się w mieście rodzinnym firmy budowlano-wykończeniowej. W wolnym czasie lubi obejrzeć dobry film i wyjść z przyjaciółmi do restauracji. Zwolennik dzielenia się wiedzą w Internecie.

More Posts

Related Posts

Michał

Dumny właściciel prężnie rozwijającej się w mieście rodzinnym firmy budowlano-wykończeniowej. W wolnym czasie lubi obejrzeć dobry film i wyjść z przyjaciółmi do restauracji. Zwolennik dzielenia się wiedzą w Internecie.