Remont kuchni – jak zabezpieczyć ściany przed zabrudzeniami?

zabezpieczenie ścian w kuchni
Remont raczej nie należy do przyjemności. Prace wykończeniowe to jedno, ale po nich trzeba jeszcze posprzątać i usunąć usterki powstałe podczas malowania czy przenoszenia mebli. Warto wcześniej pomyśleć o ochronie różnych powierzchni, dzięki czemu lista zadań związanych z remontem nie wydłuży się. Jak zabezpieczyć ściany w kuchni?
 

Czym zabezpieczyć ściany w kuchni?

Wiele zależy tu od rodzaju i zakresu prac remontowych. Jeżeli w planach jest malowanie jednej ściany, wystarczy odpowiednio zasłonić dwie z nią sąsiadujące. W tym celu najczęściej stosuje się folię oraz taśmę malarską. Jest to materiał, który bardzo dobrze sprawdza się w uchronieniu ściany tak przed plamami farby, jak również pyłem, unoszącym się podczas przygotowywania powierzchni do malowania. Jak zabezpieczyć ścianę w kuchni przed zabrudzeniem w przypadku malowania sufitu? Wspomnianą folię trzeba dobrze przymocować od góry i po bokach ściany. Nie musi być napięta, nawet wskazane jest luźne przymocowanie materiału, dzięki czemu nie będzie on tak podatny na uszkodzenia. Na czas cyklinowania czy układania nowej podłogi w kuchni folię przymocowuje się od dołu. Ten sprawdzony sposób pozwala skutecznie zabezpieczyć niższą część ściany przed pobrudzeniem czy kurzem.
 

Jak zabezpieczyć ścianę w kuchni?

Z przykryciem ściany folią nie należy zwlekać. Przygotowania do remontu rozpoczyna się od wyniesienia wszystkich zbędnych sprzętów i mebli. Potem przychodzi czas, by pochylić się nad dylematem: czym zabezpieczyć ściany w kuchni? Jak już wspomniano, najtańszym i jednocześnie najprostszym sposobem uniknięcia zabrudzeń jest folia przymocowana taśmą malarską. Jeżeli podczas remontu zamierza się jeszcze przenosić meble czy inne elementy wyposażenia newralgiczne części ściany warto osłonić kartonem czy cienkim styropianem. Planując remont kuchni, rozsądnie też zabezpieczyć pozostałe części mieszkania. Kurz łatwo się bowiem przenosi i z pewnością dotrze nawet do dalej położnych pomieszczeń. By tego uniknąć, można oddzielić remontowane wnętrze specjalną kurtyną. O tym, jak ją wybrać i jak zabezpieczyć ścianę w kuchni warto porozmawiać z przedstawicielem sklepu z materiałami budowlanymi. Doradztwo jest szczególnie przydatne w przypadku amatorskiego remontu, przeprowadzonego we własnym zakresie. Jeżeli ktoś nie zajmuje się pracami tego typu na co dzień, może popełnić sporo kosztownych błędów. Wśród tych częściej obserwowanych jest właśnie brak odpowiedniej ochrony dla nieremontowanych powierzchni, które potem wymagają czyszczenia, a nawet kolejnych prac wykończeniowych. Więcej informacji znajdziecie tutaj: https://www.sniezka.pl/porady-techniczne/jak-zabezpieczac-sciany-w-kuchni-przed-zabrudzeniami

Michał

Dumny właściciel prężnie rozwijającej się w mieście rodzinnym firmy budowlano-wykończeniowej. W wolnym czasie lubi obejrzeć dobry film i wyjść z przyjaciółmi do restauracji. Zwolennik dzielenia się wiedzą w Internecie.

More Posts

Related Posts

Michał

Dumny właściciel prężnie rozwijającej się w mieście rodzinnym firmy budowlano-wykończeniowej. W wolnym czasie lubi obejrzeć dobry film i wyjść z przyjaciółmi do restauracji. Zwolennik dzielenia się wiedzą w Internecie.