Urządzanie łazienki od podstaw

Zawsze, gdy urządzane jest mieszkanie, pojawia się zagadnienie tego, jak urządzić łazienkę. Najważniejszą sprawą w tym pomieszczeniu jest to, jak się domownicy będą myć i mają oni do wyboru dwa podstawowe rozwiązania. Pierwszym z nich jest oczywiście wanna, w której można się wygodnie rozłożyć, a drugim kabina prysznicowa.

Wady i zalety

Oba te pomysły mają swoje wady i zalety, a to, co ostatecznie się w łazience znajdzie, zwykle jest tylko i wyłącznie kwestią gustu i upodobań. Zresztą nierzadko zdarza się, że wybór połączony jest z długimi rodzinnymi dyskusjami, a nawet ze sprzeczkami.

Jak zaprojektować łazienkę ?

lazienka-przedJednakże nie można mieć na uwadze faktu, że to czy w łazience pojawi się kabina prysznicowa, czy cokolwiek innego, nie jest tylko i wyłącznie efektem wspólnie podjętej decyzji, ale również tego, jakie uwarunkowania są w domu. Jeśli przecież łazienka jest mała, nie ma szansy, aby wstawić tam wannę i trzeba będzie jednak wybrać jedną spośród wielu dostępnych na rynku kabin prysznicowych. One zajmują dużo mniej miejsca (najmniejsze zaledwie metr kwadratowy) i w małych łazienkach, w których jest ciasno, będą jedynym możliwym rozwiązaniem

Pamiętaj o tym przy zakupie

Gdy już oczywistym stanie się, że to właśnie kabina prysznicowa będzie musiała się znaleźć w domu i w łazience, trzeba będzie zakupić ją w umiejętny sposób. W sklepach, szczególnie w dużych supermarketach jest bardzo duży wybór różnego kabin prysznicowych, a najdroższe mogą być nawet dziesięciokrotnie droższe, niż te najtańsze. Jeśli cena nie jest jedynym warunkiem zakupu i nie gra ona większej roli, dużo lepiej będzie jednak zakupić kabinę prysznicową z wyższej półki, co do której nie będzie się miało wątpliwości, że postoi ona w łazience przez wiele lat. Warto przede wszystkim zwrócić uwagę na to, jak w takiej kabinie do pryszniców wykonany jest brodzik. Chociaż plastik wydaje się być bardziej komfortowy, to jednak lepiej będzie wziąć brodzik metalowy, ponieważ będzie on dużo bardziej wytrzymały.

Related Posts